Magyar Kupa: hátrányból fordítva nyert a Fradi

Szerdán három mérkőzést játszanak a Magyar Kupa negyeddöntőiben. Az első találkozón vendégsiker született, miután a Soproni VSE győzni tudott Budafokon 2–1-re a párharc első összecsapásán, a Fradi hátrányból felállva verte a DVTK-t.

A másodosztályú Sopron 2–1-es győzelmet aratott az NB III-as Budafok vendégeként a labdarúgó Magyar Kupa negyeddöntőjének szerdai első felvonásán. A visszavágót egy hét múlva rendezik.

Magyar Kupa, negyeddöntő, 1. mérkőzés:
Promontor utca, 900 néző. V: Takács J.
Budafok (III.)–Swietelsky Sopron (II.) 1–2 (0–1)
Gól: Pölöskey P. (92.), illetve Kapacina (29. – tizenegyesből), Erdélyi (78.)

Budafok: Szabó B. – Margitics (Fekete M., 81.), Vaszicsku, Grúz, Vég – Kovács D., Csizmadia, Veszelinov, Vankó (Patkós, 81.) – Oláh L., Pölöskey P. Vezetőedző: Prukner László

Swietelsky Sopron: Gelei V. – Fazakas, Sifter T., Póti, Németh M. – Csordás Sz. – Kapacina (Deme, 82.), Nagy P. – Garda (Fehér Z., 72.), Erdélyi, Gyürki (Soós, 60.). Vezetőedző: Supka Attila.

Edzői értékelések

Az első félidőben bátortalanul játszottunk, a szünet után azonban felülmúltuk a Sopront, de a második góllal sajnos lenulláztuk magunkat – értékelte a látottakat a hazaiak mestere, Prukner László.

Amiért jöttünk, azt elértük, a továbbjutás a kezünkben van, de a játékban még javulnunk kell, még koncentráltabban kell futballoznunk – nyilatkozta a győzelmet követően Supka Attila.

A meccs összefoglalóját az M4 Sport oldalán nézhetik meg, a jövő hét szerdai visszavágó az előzetesen kiírt 18:00 helyett 17:00-kor kezdődik.

A címvédő Ferencváros hátrányról fordítva szerzett egygólos előnyt a Diósgyőri VTK ellen a labdarúgó Magyar Kupa negyeddöntőjének első, szerdai felvonásán. A Fradi ellen mutatkozott be tétmérkőzésen a DVTK nemrégiben kinevezett szakvezetője, Bódog Tamás.

Ferencváros–DVTK 2–1 (0–1)
Budapest, Groupama Aréna. V: Erdős József.
Gólszerző: Böde (65.), Moutari (92.), ill. Ugrai (14. – tizenegyesből)

Ferencváros: Dibusz – Dilaver, Hüsing, Nalepa (Bognár I., a szünetben), Sternberg – Gera, Kleinheisler – Lovrencsics, Moutari, Varga R. (Djuricin, 53.) – Böde. Vezetőedző: Thomas Doll

DVTK: Rados – Eperjesi, Lipták, Karan, Tamás – Ugrai (Szabó I. B., 66.), Mevoungou, Nono (Kitl, 77.), Vela (Ternován, 88.) – Novothny, Szarka. Vezetőedző: Bódog Tamás

A mérkőzés összefoglalóját az M4 Sport oldalán nézhetik meg, a visszavágóra kedden 19 óra 45 perces kezdettel kerül sor Mezőkövesden.