Magyar érem az RC motorcsónak Európa-bajnokságon!

Orosháza-Gyopárosfürdő adott otthont a rádiótávirányítású robbanómotoros túra (Endurance) osztályú motorcsónakok Európa-bajnokáságának, amelyen 20 országból összesen 220 hajóval neveztek. A kontinensbajnokságon Berta András bronzérmes lett.

Az Eb-n 5 géposztályban, felnőtt és ifjúsági korcsoportban csaptak össze a versenyzők, a magyar színeket pedig egy rekord méretű, 23 versenyzőből álló csapat képviselte. A kontinensbajnokságon két hazai versenyző is az első helyen kvalifikálta magát a döntőkbe és összesen 10 finálés magyar helyezés született. A csapat legeredményesebb versenyzője Berta András lett, aki a 3,5 köbcentis kategóriában 3. helyen végzett.

„A tavaly Hollandiában megszerzett világbajnoki címem után nagyon komoly elvárások voltak velem szemben, ráadásul érezhetően mindenki az én skalpomra vágyott. Nagyon jól kezdtem a versenyt, hiszen rögtön az első kvalifikációs körben az élre álltam és ott is tudtam maradni, ehhez képest a döntőben elért 3. helyem akár csalódást is kelthetne. Mégis sikerként könyvelem el, mert főszervezőként az ötnapos verseny végére már nagyon elfáradtam. Ennek ellenére harcban voltam az első helyért és tényleg mindent kiadtam magamból a döntőben, szóval végül boldogan álltam fel a dobogóra. Ezúton is nagy köszönet és gratuláció az egész magyar csapatnak, hiszen egy rendkívül jó hangulatú és profi versenyt tudhatunk magunk mögött, ráadásul nem is rossz eredményekkel.” – monda Berta András.

A Nemzetközi Hajómodell Szövetség jövő évi világbajnokságát Franciaországban rendezik, ahova szintén nagy reményekkel utazik majd a magyar csapat.