Magabiztos siker a szlovákok ellen

Válogatottunk 42:3-ra legyőzte északi szomszédunkat felkészülési mérkőzésen, az Új Hidegkuti Nándor Stadionban!

Nemzeti csapatunk története második sikeréért hajtott egy jól ismert ellenféllel szemben. Bár a szlovák válogatottal először mérkőztek meg Magyarország legjobb amerikaifutballistái, többen már a Bratislava Monarchs révén ismerték az ellenfelet.

Grátz Vilmos szövetségi kapitány nagyon nehéz mérkőzésre számított, amit az első negyedben meg is kapott, ekkor kijöttek a hibák mindkét oldalon. Viszont a folytatásban már beindult a magyar henger. Bencsics Márk és az elkapósor egyre jobban araszolgatott előre, illetve Roják Richárd és Lenner Péter a talajon többször is be tudtak segíteni. Végül az első pontokat Gecser Máté 22 yardos elkapásával vitte fel az eredményjelzőre Magyarország. Baksa Ferenc egy extrát is hozzátett. Ezt követően a kiválóan szereplő védelem is megtette a magáét: A szlovák irányító, Patrik Trischitz passzára Magyar Ádám csapott le, a megszerzett labdával pedig egészen az end zone-ig gyalogolt. Ez volt Magyarország első defense TD-je! A második negyedben nem érte be ennyivel válogatottunk. Németh Bence interceptionjét követően, Bencsics ezúttal közelről Elek Ádámot találta meg, aki megszerezte első touchdownját címeres mezben. Már az első félidei 21-0 azt sugallta, hogy akár nagyobb pofont is kaphat a szlovák együttes.

Bencsics Márk a 3-as szám bűvöletében 3 TD-passzal

A második félidőben így is lett! Gecser újabb elkapott TD-jével folytatódott a találkozó. A negyedik játékrészben viszont nem maradtak pontok nélkül a vendégek, Peter Brauner mezőnygóljával sikerült a szlovákoknak felkerülni az eredményjelzőre. Viszont ez volt az egyetlen pontszerzése Szlovákiának ezen a napon. A magyarok ezzel szemben nem álltak le, sőt, még jobban rákapcsoltak. Bencsicset Vasyl Yordan váltotta, aki remekül szállt be. Rövid időn belül kétszer is az ellenfél end zone-jához került a magyar csapat. Mindkét akció pontokat hozott! A Miskolc Steelers irányítója először Czirók Mártont találta meg egy remek labdával majd a Budapest Eagles kiválóságának, Mészáros Mártonnak is adott egy hat pontot érő átadást. Baksa Ferenc egész nap hibátlanul teljesített, minden extrát berúgott, így alakult ki a 42-3-as végeredmény, amelyben a védelem munkája is benne volt 4 interceptionnel.

A magyar válogatott legjobbjának Bencsics Márkot választották, míg a szlovákoknál a futó Stefan Slovak volt a meccs embere.

Fotók: DigitalSport

Magyarország-Szlovákia 42-3 (0-0, 21-0, 7-0, 14-3)
Nézőszám: 4750
Pontszerzők: Gecser Máté 2 TD, Elek Ádám, Czirók Márton, Mészáros Márton, Magyar Ádám 1-1 TD, Baksa Ferenc 6 XP.

Grátz Vilmos, a magyar válogatott szövetségi kapitánya: Nyilván van még miben javulnunk, de azzal az akarással, amit a csapat mutatott, kivételesen elégedett vagyok.

Bencsics Márk, a magyar válogatott irányítója: A támadófal a vártnál sokkal jobban játszott, úgyhogy egy óriási pluszt kell nekik bevésni, mert nagyon sokat a vonalon kellett áthívni játékokat. Ehhez jól alkalmazkodtak, úgyhogy nekik is szól ez a győzelem.