Magabiztos hazai siker

A labdarúgó-bajnokság 2. fordulójában a Debrecen hazai pályán nyert 2-0-ra a Győr ellen. A nagyszerű formában játszó Dzsudzsák Balázs vezetésével a bajnokcsapat gond nélkül győzte le Egervári Sándor gárdáját.

NB I., 2. forduló
DVSC-TEVA – Győri ETO FC 2-0 (1-0)
Debrecen: 6000 néző
Vezette: Szabó Zs. (Kispál R., Pápai Z.)
DVSC: Balogh J. – Bernáth, Mészáros N., Komlósi, Leandro – Dombi (Sándor T., 55.), Vukmir, Demjén, Dzsudzsák (Czvitkovics, 59.) – Kouemaha, Sztojkov (Rudolf G., 46.)
Győr: Sztevanovic – Nikolov (Józsi, 60.), Stark, Supic, Völgyi – Pákolicz (Tokody, 73.), Bank, Jäkl, Böőr – Bajzát, Brnovic (Csermelyi, 60.)
Gól: Dzsudzsák (45.+2), Demjén (56.)
Sárga lap: Demjén (56.)

6. perc: Dombi középre adása után Nikolov a kapu előterében mentett nagyszerűen a berobbanó támadók elől.

15. perc: Bajzát távoli próbálkozása ment a kapu mellé.

27. perc: Dzsudzsák szánta el magát lövésre a kaputól 25 méterre, de Sztevanovic kiütötte a fiatal játékos bombáját.

45. perc: Böőr nagyszerű indítása után Bajzát törhetett egyedül kapura, de 16 méterről leadott lövését fogta Balogh.

45+2. perc: Megszerezte a vezetést a DVSC! A védőkről kipattanó labdát Dzsudzsák szerezte meg, majd 20 méterről védhetetlenül bombázott a kapu jobb oldalába (1-0).

56. perc: Növelte előnyét a bajnokcsapat! Szép támadás végén Dzsudzsák bal oldali beadását Kouemaha átlépte, a hosszú oldalon érkező Demjén pedig 12 méterről a bal sarokba lőtt (2-0).

70. perc: Csermelyi jutott lövéshez a kaputól 14 méterre, de védett a hazai kapus.

79. perc: Formás akció végén Demjén került helyzetbe, de 14 méteres lövését Sztevanovic bravúrral védte.

Az első félidőben többet birtokolta labdát a hazai gárda, azonban helyzetük csak távoli lövések után adódott. A vendégek gyors kontrákkal próbálták bevenni a mezőnyfölényben játszó debreceniek hálóját, de a nagy lelkesedéssel játszó Dzsudzsák a ráadásban betalált, így hajdúsági vezetéssel ért véget az első negyvenöt perc.

A szünet után tovább nőtt a különbség a két együttes között, és Demjén első debreceni találatával már magabiztos előnybe kerültek a piros-fehérek. A vendégek erőtlen kontrái nem okoztak gondot a biztos lábon álló hazai védelemnek, így idei első otthoni bajnokiját erőlködés nélkül nyerte meg Miroslav Beranek alakulata.