Lendl, Federer… Valkusz!

Valkusz Máté egyesben megnyerte a mexikói G1-es junior ITF-versenyt. A duplázás nem sikerült, miután párosban a német Wessels-szel alulmaradtak a döntőben.

UP-info Nem akármilyen nevek találhatók a meridai egyes kategóriás junior ITF-verseny, a Yucatan-kupa nyerteseinek listáján. A legelsőt 1978-ban a csehszlovák Ivan Lendl nyerte, akit olyan játékosok követtek a trónon, mint Stefan Edberg, Marcelo Rios, Andy Roddick, Gaël Monfils és a tizenhétszeres Grand Slam-győztes Roger Federer.

Ehhez az elit társasághoz csatlakozott most Valkusz Máté.

Valkusz Máté neve olyan játékosok mellett szerepel, mint Roger Federer Forrás: huntennis

Valkusz Máté neve olyan játékosok mellett szerepel, mint Roger Federer  •  Forrás: huntennis

A tizenhét éves teniszező a verseny első kiemeltjeként jutott el a döntőig, amelyben a tizenharmadik helyen rangsorolt, észt Kenneth Raisma volt az ellenfele. Legutóbb, az U18-as Európa-bajnokságon Valkusz sima két szettben, 6-2, 6-1-re győzte le, de ugye minden mérkőzés más…

Ez viszont most majdnem ugyanaz lett.

A magyar az első játszmát ismét 6-2-re nyerte, és ezúttal – a negyeddöntőtől és az elődöntőtől eltérően – nem jött a másodikban a hullámvölgy sem. Ellenfele küzdött, de az csak arra volt elég, hogy szorosabb szettet játsszanak a felek, mint Svájcban: Valkusz 6-4-re hozta a játszmát, és a mérkőzéssel együtt behúzta a végső győzelmet is.

Ünnepelni – egyelőre – nem sok ideje maradt. Kupaátadás, interjú, fotózás, átöltözés – merthogy még hátravolt a páros döntő. A német Louis Wessels-szel remekül kezdtek, hiszen az első szettet 6-2-re megnyerték a lengyel Piotr Matoszewski, Kacper Żuk kettős ellen. A második azonban ugyanannyira az ellenfélé lett. Jöhetett a szuper tiebrék, amiben nagyon kevés hiányzott ahhoz, hogy Valkusz duplázzon, de az végül a lengyeleké lett 10-7-re, az elsőséggel együtt.

Folytatás hétfőtől a G1-es Eddie Herren, majd irány az A kategóriás Orange Bowl. A rangos amerikai versenyeken a Mexikóban induló magyarok mellett az US Open-győztes Gálfi Dalma is pályára lép.