Legyőztük Moldovát!

Labdarugas2.jpgA magyar labdarúgó-válogatott elsősorban második félidei jobb teljesítményének köszönhetően magabiztosan nyert a Szusza Ferenc Stadionban rendezett, Moldova elleni Európa-bajnoki selejtezőn.

Eredmény: Magyarország-Moldova 2-0 (1-0). 4000 néző. Bíró: Ingvarsson (svéd). Gól: Priskin (9.), Gera (63.). Az első játékrészben a vendégek birtokolták többet a labdát, de egy lesgólt leszámítva nem akadt komoly helyzetük. A magyar együttes korán vezetést szerzett, utána a biztonságra fektette a hangsúlyt. Gera veszélyes kapáslövésén kívül a vendéglátók sem jelentettek komoly veszélyt a kapura. A második 45 percben végig a házigazdák akarata érvényesült, akik több látványos akciót vezettek és végül megérdemelten győztek a szünet után rendkívül keveset mutató moldovaiak ellen.

Sárga lap: Priskin (45+1.), illetve Bugaiov (71.).

Magyarország: Végh Zoltán – Csizmadia Csaba, Balogh Béla (Vaskó Tamás, 36.), Juhász Roland, Bodor Boldizsár – Vadócz Krisztián, Tóth Balázs – Gera Zoltán, Hajnal Tamás (Huszti Szabolcs, 64.), Tőzsér Dániel – Priskin Tamás (Tisza Tibor, 89.)

Moldova: Serghei Pascenco – Ghenadie Olexici, Alexandru Epureanu, Victor Golovatenco – Andrei Cojocari – Vitalie Bordian, Andrei Corneencov, Stanislav Ivanov (Sergiu Namascu, a szünetben), Victor Comlionoc (Denis Zmeu, 67.) – Viorel Frunza (Serghei Alexeev, a szünetben), Igor Bugaiov