Kiütéses győzelem Skócia ellen a Telki Kupa nyitányán

U17-es válogatottunk kemény, harcos meccsen szerezte meg a győzelmet Skócia korosztályos válogatottja ellen a több évtizedes múltra visszatekintő Telki Kupa első mérkőzésén.

Fülledt meleg, de borult idő várta a Szélesi Zoltán vezette U17-es válogatottat a Skócia elleni mérkőzésen. A hőség ellenére jó iramban kezdődött a találkozó, már az első percekben magához ragadta a kezdeményezést a magyar válogatott. A 9. percben egy szöglet után a skót kapufán csattant a labda, és az ismétlésből sem sikerült gólt szerezni. Hat perccel később Shiels ugrott ki egy jó indítással, de Ásványi kapus együtt élt a játékkal, és a térfél közepéig kiszaladva tisztázott a skót csatár elöl. A 18. percben Horváth Olivér adott be szépen a bal oldalról, a hosszún érkezett Bencze Márk, és közelről az üres kapuba vágta a labdát (1-0). A gól után kiegyenlített játékot láthatott a közönség, igazán nagy helyzetekig nem jutott el egyik csapat sem, így egygólos magyar előnnyel mentek szünetre a csapatok.

Szünetben nem változtatott Szélesi Zoltán szövetségi edző, és jól tette, hiszen az első támadásunkból megdupláztuk az előnyünket: ismét Horváth húzta meg a baloldalt, szépen centerezett, ahol Schön Szabolcs szép mozdulattal lőtte ki a hosszú sarkot (2-0). A 46. percben szép skót támadás végén Middleton lőtte el a labdát keresztben a kapu előtt. A skót helyzet ellenére lendületben maradt a keményen és harcosan játszó magyar csapat: előbb ismét Schön lőtt távolról, majd Timári veszélyeztetett jobbról, egy szép csel után.

_BO15410

Negyedóra után hármas cserére szánta el magát Szélesi Zoltán, pályára lépett Tóth, Lipóth és Csoboth is és ugyan velük is lendületben maradt válogatottunk, de nagy helyzetet ebben a periódusban nem tudtunk kialakítani. Sőt, a 62. percben egy szöglet utáni labdavesztésből kontrát indítottak a skótok, és Middleton révén szépíteni is tudtak (2-1). Öt perccel később a lökésért megítélt büntetőt Csoboth Kevin értékesítette, így ismét kétgólos előnybe kerültünk (3-1). A 76. percben Bidzilya Anton is betalált távolról (4-1), majd két perccel később Tóth lőtt a skót kapuba, ezzel beállítva az 5-1-es végeredményt.

– Az eredmény kimondottan szép, de nem szabad elbíznunk magunkat egy jól sikerült mérkőzés alapján – mondta a találkozó után Szélesi Zoltán szövetségi edző. – Sok pozitívumot lehetne kiemelni a meccsen, de voltak azért még hibáink is, amiket ki kell javítanunk a tétmérkőzésekig. Helyenként nagyszerűen játszottunk, szép akciókból szereztük a góljainkat, a játékosok betartották azokat az alapelveket, amiket kértem tőlük, és amelyeket az elmúlt két évben, Belvon Attila irányítása alatt elsajátítottak. Két nehéz mérkőzés vár ránk még a tornán, bízom benne, hogy a folytatás is hasonlóan alakul majd.

Magyarország-Skócia 5-1 (1-0)
Magyar U17-es válogatott: Ásványi Balázs – Győri Olivér, Csóka Dániel (Bidzilya Anton 65.), Opavszky Balázs, Terbe Botond – Csonka András (Lipóth András 55.), Szoboszlai Dominik – Horváth Olivér (Winkler András 65.), Schön Szabolcs (Kiss Tamás 70.), Bencze Márk (Csoboth Kevin 55.) – Timári Norman (Tóth Zoltán 55.)
Gól: Bencze (18.), Schön (42.), Csoboth (67.), Bidzilya (76.), Tóth (79.)