Kínkeserves Vasas továbbjutás Angyalföldön

Foci.jpgA Vasas idegenben két góllal legyőzte ellenfelét, ezért hiába nyert a Fradi egy góllal, nem sikerült a bravúr Angyalföldön. Így biztossá vált, hogy a nemzetközi kupában ezúttal nem indulhat el a zöld-fehér alakulat, a Vasas pedig készülhet az elődöntőre.

Labdarúgó Magyar Kupa, negyeddöntő, visszavágó:

Vasas-FTC 2-3 (2-0)
Ilovszky stadion, néző
Vezette: Arany (Kelemen., Fehér Gy.)
Vasas: Németh G. – Kincses, Pandur, Kovács G., Kiss K. – , Németh N., Fehér Z., Pintér Z., Piller (Odrobéna 71.) – Kenesei, Lázok (Balogh 59.)
FTC: Szabó K. – Bognár Zs .(Fitos 66.), Dragóner, Ferencz, Balog Z. – Lazic, Lipcsei, Deme, Laczkó – Tököli, Jovánczai (Bartha 38.)
Gól: Kenesei (16., 39.), illetve Lazic (55.), Dragóner (78.), Tököli (79.)
Sárga lap: Pintér (36.), illetve Dragóner (37.), Tököli (44.)

15. perc: Tököli kapott kiváló labdát Jovánczaitól, de lövése célt tévesztett és a labda a bal kapufa mellett elhagyta a játékteret.

16. perc: Piller adott középre remekül a bal oldalról, Kenesei pedig higgadtan a kapuba fejelt. (1-0)

39. perc: Lázok jól ívelt Pandúrhoz a tizenhatos sarkára, aki egyből középre fejelte Keneseihez. A rutinos csatár teljesen egyedül átvehette és senkitől sem zavartatva rúgta a kapu jobb oldalába a labdát. (2-0)

55. perc: Tököli elesett, a játékvezető büntetőt ítélt, Lazic pedig gólra váltotta. (2-1)

78. perc: Dragóner emelkedett a legmagasabbra egy jobb oldali beadást követően, és a kapuba bólintott. (2-2)

79. perc: Tököli kapott remek labdát a tizenhatos előterében. Befordult, védők lemaradtak, ő pedig okosan a kapuba passzolt. (2-3)

Az első játékrészben mindkét csapatnak voltak lehetőségei, de csak a piros-kékek lőtték be helyzeteiket. Olykor csak centimétereken múlt a ferencvárosi gólszerzés, de Fortuna nem fogadta kegyeibe a zöld-fehéreket ebben a félidőben.
A folytatás jól kezdődött a Fradinak, hiszen Lazic révén hamar szépíteni tudtak. Miután megfordították a mérkőzést a vendégek Dragóner és Tököli révén, teljesen nyílttá vált a továbbjutás kérdése. Az utolsó percben egyértelmű ferencvárosi fölény jellemezte a játékot, de több megingása nem volt Mészöly Géza csapatának, így a Vasas jutott a Magyar Kupa elődöntőjébe.