Kétszer egyenlített, a végén mégis kikapott a Milan

Ötgólos mérkőzésen Mauro Icardi mesterhármasával az Inter győzött a 219. milánói derbin.

A kezdeti puhatolózás után az első komolyabb helyzet az Inter gárdája előtt adódott, a 13. percben Antonio Candreva találta telibe a felső kapufát. Lassan kezdett magához térni a Milan is, de komolyabb helyzetig nem sikerült eljutniuk. A 28. percben aztán megszületett az Inter vezető gólja, Candreva távoli beadására Mauro Icardi érkezett Leonardo Bonuccit és Mateo Musacchiót megelőzve, és Gianluigi Donnarumma mellett a kapuba juttatta a labdát (1-0).

A Milan a 44. percben került legközelebb az egyenlítő gól megszerzéséhez, ekkor Fabio Borini éles szögből leadott lövését Samir Handanovic lábbal védte, a kipattanót pedig melléfejelte a piros-feketék támadója. A második játékrész a Milan helyzeteivel indult: André Silva a kapufát találta el, majd Musacchio gólját les miatt érvénytelenítette a játékvezető. Nem sokkal később Suso és Borini nagyszerű lövését kellett Handanovicnak védenie, a csereként beálló Cutrone pedig kívülről zörgette meg a hálót.

Láthatóan érett a piros-feketék gólja és végül Suso volt az, aki a hálóba talált, a tizenhatoson kívülről ballal nagyszerűen tekert a hosszú sarokba (1-1). Hihetetlen iramban folytatódott ezután is a mérkőzés, helyzetek itt is, ott is, de a vezetést ismét csak az Internek sikerült megszereznie. A 63. percben Perisic baloldali beadását a teljesen üresen hagyott Icardi akrobatikus mozdulattal lőtte a hálóba (2-1). A tempó ezután sem hagyott alább, viszont a helyzetek száma megritkult, ennek ellenére a Milan másodjára is egyenlíteni tudott, egy beadásra Bonaventura vetődött be és a labda végül túljutott a gólvonalon (2-2).

A mérkőzés végén jött a hidegzuhany, a 89. percben egy szögletet követően büntetőt ítélt Tagliavento játékvezető az Inter javára, amelyet Icardi magabiztosan értékesített.

Ezzel az Inter 3-2-re megnyerte a milánói városi derbit és sorozatban harmadik vereségét szenvedte el a Milan.

INTER – MILAN 3-2

Időpont: 2017.10.15. 20:45
Helyszín: Stadio San Siro, Milánó
Játékvezető: Tagliavento
Gólszerzők: Icardi (28., 63., 90.) ill. Suso (56.), Bonaventura (81.)
Sárga lapok: Miranda, Vecino, Gagliardini, Perisic, Icardi, Eder ill. Romagnoli, Rodriguez

INTER (4-2-3-1): Handanovic; D’Ambrosio, Skriniar, Miranda, Nagatomo; Gagliardini, Vecino; Candreva (Joao Cancelo 73.), Borja Valero (Eder 85.), Perisic; Icardi (Santon 93.).

Cserék: Padelli, Berni, Ranocchia, Karamoh, Dalbert, Pinamonti.

MILAN (3-5-2): G. Donnarumma; Musacchio, Bonucci, Romagnoli (Locatelli 78.); Borini, Kessié (Cutrone 46.), Biglia, Bonaventura, Rodríguez; Suso; André Silva.

Cserék: Storari, A. Donnarumma, Paletta, Zapata, Calabria, Abate, Gómez, Mauri, Gabbia, Montolivo.