Kétgólos sikerrel jutott a négy közé a DVSC

DVSC.jpgA Magyar Kupa negyeddöntőjének visszavágóján a Debrecen hazai pályán győzte le 3-1-re az Újpest együttesét. A vendégek Tisza találatával az első félidőben ugyan még kiegyenlítettek, de a folytatásban a hajdúságiak Túlio és Dzsudzsák találatának köszönhetően biztosan léptek tovább a legjobb négy közé, a második negyvenöt perc nagy részében tíz fővel játszó lila-fehérek ellen.

Magyar Kupa, negyeddöntő, visszavágó
DVSC-TEVA – Újpest FC 3-1 (1-1)
Debrecen, 5000 néző
Vezette: Szabó Zs. (Kispál R., Tompos Z.)
DVSC: Csernyánszki – Bernáth (Zsolnai, 62.), Mészáros N., Komlósi, Leandro – Kiss Z., Vukmir, Túlio (Dombi, 75.), Dzsudzsák – Sztojkov (Thierry, 80.), Sidibe
Újpest: Balajcza – Zaleh, Vaskó, Kiss Z., Vermes – Korcsmár (Kovács Z., 74.), Erős K., Sándor Gy. (Habi, 56.), Tóth B. – Tisza, Nagy O. (Kopunovic, 74.)
Gól: Kiss Z. (13.), Túlio (67.), Dzsudzsák (82.), illetve Tisza (36.),
Sárga lap: Bernáth (14.), Komlósi (83.), _Vukmir (91.), illetve Zaleh (20., 58.), Vaskó (44.), Erős K. (90.)
Kiállítva: Zaleh (58.)

13. perc: Megszerezte a vezetést a DVSC! Leandro gurított le egy szabadrúgást az újpesti kaputól 25 méterre Kiss Zoltán elé, akinek a lövése után a labda a jobb alsóban kötött ki (1-0).

16. perc: Sidibe miután kilépett az újpesti védők közül, 12 méterről a keresztlécre vágta a labdát.

27. perc: Az alapvonal közeléből végezhetett el szabadrúgást a lila-fehér együttes, de Tisza lövése kevéssel a kapu fölé ment.

36. perc: Egyenlített a fővárosi gárda! Tisza végezhetett el szabadrúgást a hazai kaputól 22 méterre, és a letett labdát a jobb felsőbe tekerte (1-1).

58. perc: Zaleh szabálytalankodott sárga lapot érően Leandróval, és mivel ez már a második volt, ezért Szabó játékvezető kiállította az újpesti játékost.

60. perc: A hazaiak jutottak szabadrúgáshoz, és a legurított labdát Dzsudzsák bombázta rá 25 méterről, de Balajcza bravúrral védte a jobb felső sarokba tartó lövést.

67. perc: Ismét megszerezte a vezetést a Debrecen! Egy jobb oldali szabadrúgást Túlio ívelt a kapu elé, a labda pedig mindenki feje felett átszállva a kapu jobb oldalába csavarodott (2-1).

72. perc: Leandro bal oldali beadásába Sidibe pörgetett bele Balajcza mellett, de mielőtt a labda gólvonalon áthaladhatott volna a visszafutó Erős menteni tudott.

82. perc: Kétgólos lett a piros-fehérek előnye! Leandro játszott Dzsudzsák elé, a középpályás 25 méterről kilőtte a jobb felső sarkot (3-1).

Hazai fölénnyel indult a találkozó, és ennek megfelelően gyorsan előnybe is került a DVSC. Ezt követően sem álltak le a hajdúságiak, de a lehetőségeiket nem tudták gólra váltani, míg a félidő előtt nem sokkal Tisza szabadrúgásával az Újpest kiegyenlített, így döntetlennel fejeződött be az első játékrész.

A szünet után a tíz főre olvadt vendégek ellen gyorsan megszerezték másodszor is a vezetést a debreceniek, és hiába próbált támadókkal frissíteni együttesén Urbányi István, Dzsudzsák hatalmas góljával magabiztosan jutott a legjobb négy közé Miroslav Beránek gárdája.