Kétgólos előnyről kapott ki a Milan Nápolyban

A Milan vereséggel kezdte a Serie A 2018/2019-es szezonját, miután a csapat hiába vezetett 2-0-ra, végül a Napoli egyenlített, majd megfordította a mérkőzést.

Az első kaput eltaláló lövéséből máris megszerezte a vezetést a Milan. A 15. percben középre ívelt labda után Fabio Borini fejjel készítette le a labdát Giacomo Bonaventurának, aki gyönyörű kapáslövéssel bombázott a Napoli kapujába (0–1).

A hazaiak átvették a kezdeményezést a kapott gól után, ám José Callejón és Arkadiusz Milik lövésén kívül nem tudott nagy lehetőséget kialakítani a Napoli.

Egygólos vezetéssel kezdte a második félidőt a Milan, de hamar meg is duplázták az előnyüket a piros-feketék. A 49. percben Suso előkészítése után Davide Calabria laposan lőtte ki a hosszú sarkot (0–2).

A kétgólos előny nem tartott sokáig, az 53. percben egy eladott labdát követően támadhatott a Napoli, és 17 méterről Piotr Zielinski remek lapos lövéssel szépített (1–2). A 67. percben ismét villant a lengyel középpályás, a szöglet utáni kipattanó labdát kapásból a bal alsóba lőtte (2–2). Sőt a 80. percben Allan passzát követően a csereként beálló Dries Mertens megszerezte a győzelmet érő találatot is a nápolyi együttes számára (3–2).

NAPOLI – MILAN 3-2

Időpont: 2018.08.25. 20:30
Helyszín: Stadio San Paolo, Nápoly
Játékvezető: Valeri
Gólszerzők: Zielinski (53., 62.), Mertens (80.) ill. Bonaventura (15.), Calabria (49.)
Sárga lapok: Insigne, Koulibaly ill. Suso, Rodriguez

KEZDŐCSAPATOK:

NAPOLI (4-3-3): Ospina; Hysaj, Albiol, Koulibaly, Mario Rui (73′ Luperto); Allan, Hamsik (63′ Mertens), Zielinski (72′ Diawara); Callejon, Milik, Insigne.

Cserék: Marfella, Karnezis, Maksimovic, Chiriches, Malcuit, Rog, Ounas, Verdi.

MILAN (4-3-3): G. Donnarumma; Calabria, Musacchio, Romagnoli, Rodríguez; Kessié, Biglia (58′ Bakayoko), Bonaventura (82′ Cutrone); Suso, Higuain, Borini (71′ Laxalt).

Cserék: Reina, A. Donnarumma, Caldara, Simic, Abate, José Mauri, Bertolacci, Halilovic, Castillejo.