Kemény meccs volt – Aranyéremért játszik a magyar válogatott a Világligán

magyarvilagligafina03

A második félidőben erőnyerő volt a csapat Japán ellen, így bejutott a döntőbe válogatottunk a világligán.

A tegnapi horvátok ellen aratott siker után, Japán következett a Világliga elődöntőjében. Érdekesség, hogy ellenfelünk az amerikaiakat győzte le, furcsa, nem mindennapi taktikájuknak köszönhetően.

Az első nyolc perc elején Zalánki köszönt be, majd Josida egy fórt használt ki, 1-1. Az etap vége előtt ismét Zalánki villant, üresben kapta a labdát, nem tudott hibázni, 2-1. A második nyolc percet 0-4-re elveszítette a magyar csapat. Ellenfelünk egy ötöst értékesített, majd jött egy akciógól Okawa révén. Sőt, Inaba és Josida is betalált, 2-5.

A harmadik negyedben meglódult a csapat, hiszen 7-3-ra nyertük az etapot. 6-8 után csak mi lőttünk gólt: Bátori, Erdélyi találataival és Vámos utolsó percben lőtt bombájával már 9-8 volt ide. A záróakkordban Araki szépen csavart egyet, majd jött Bedő okos gólja, 10-9. A hajrában még rá tudtunk tenni egy lapáttal, hiszen Vámos egy fórt értékesített, így 11-9 lett a vége és ott vagyunk a fináléban.

Ellenfelünk a Montenegró-Spanyolország meccs győztese lesz.

Világliga, Szuperdöntőjének elődöntőjében:

Magyarország – Japán 11-9 (2-1, 0-4, 7-3, 2-1)

Magyarország: Kardos – Manhercz 1, Zalánki 2, Jansik D., Kovács G., Bátori 2, Bedő 2. Csere: Angyal 1, Vámos 2, Mezei, Erdélyi 1, Pohl, Nagy V. (kapus). Szövetségi kapitány: Märcz Tamás

Japán: Tanamura – Adachi 1, Koppu, Shiga, Arai, Inaba 1, Okawa 2. Csere: Yoshida 2, Suzuki, Miyazawa, Takata, Araki 3. Szövetségi kapitány: Omoto Yoji