Kásásék a legjobb nyolc között!

kasas_1.jpgA magyar férfi vízilabda-válogatott harmadik, utolsó csoportmérkőzését is megnyerve 11-9-re legyőzte Romániát a Melbourne-ben zajló vizes világbajnokságon. Kemény Dénes alakulata, amely korábban két nagy különbségű sikerrel már gyakorlatilag bebiztosította csoportelsőségét, ezúttal nagyobb küzdelemre kényszerült, a gárda legjobbja Kásás Tamás lett 4 góllal. A magyarok a legjobb nyolc között az Egyesült Államokkal vagy Németországgal találkoznak.

Eredmény, D csoport, 3. forduló: Magyarország-Románia 11-9 (1-0, 3-2, 3-2, 4-5)
góldobók: Kásás 4, Molnár 2, Varga Dénes, Madaras, Szivós, Kiss G., Biros 1-1, illetve Matei 3, Radu, G. Georgescu 2-2, Dunca, Kádár 1-1

A két gárda legutóbbi, március 3-i meccsét Debrecenben 12-5-re nyerték Kásásék, és az örökmérleg is nyomasztó fölényt mutat: a korábbi 90 összecsapásból 77-et nyert Magyarország , s 6 döntetlen mellett csupán 7 román siker született.

"Ria, ria, Hungária!" – harsogta a publikum nagyobbik része, s az ausztráliai magyarok rendületlen buzdítása nyomán otthon érezhette magát Kemény Dénes legénysége a Melbourne Sports and Aquatic Centre-ben, amelynek nézőterén lengtek a piros-fehér-zöld lobogók, de akadt román nemzeti zászlóból is.

A lelkesítő támogatás sokáig nem eredményezett gólt, igaz, a románok sem tudták bevenni Szécsi Zoltán kapuját. Egészen pontosan 5.9 másodperc volt hátra az első negyedből, amikor Kásás Tamás jóvoltából végre megtört a jég (1-0). A váratlan egyenlítést követően azért beindult a magyar gépezet, így a nagyszünetre valamelyest kisimulhattak a ráncok.

A harmadik nyolc percben Kásás harmadik bombája nyomán lett 5-2, csakhogy még erre is jött válasz, ráadásul kétszer is, a motiváltabbnak, elszántabbnak tűnő románoktól (5-4). Madaras Norbert hosszas labdajáratás végén aztán jókor volt jó helyen, és Szivós Márton is beköszönt (7-4). Mégsem tudott elhúzni a Kemény-csapat, mert – már a negyedik negyedben – az egykor az ob I-ben is megfordult Kádár Kálmán volt nagyon pontos, majd Kiss Gergely góljára replikázott Alexandru Matei (8-6). Viszont a Biros Péter-Molnár Tamás (9-6) összjáték végén, Kásás negyedik bombájából (10-7), majd Biros Péter távoli kísérletéből született gól (11-8) az ínyenceket is kielégíthette.

Végül ha nem is fölényes, de biztos győzelmet aratott a magyar válogatott, amelyre majd csak ez után várnak az igazán nagy csaták.