Kanada sem jelentett gondot – Csoportgyőztes és negyeddöntős U20-as válogatottunk a vb-n

u20asvbmagyar

Nagyszerűen teljesít eddig U20-as válogatottunk a vb-n. Horkai György együttes három meccs után hibátlan mérleggel negyeddöntős a világbajnokságon.

Fotó: Waterpolo Serbia

Nem sok kérdést hagyott a magyar csapat az első negyed után a Kanada elleni meccsen. A mieink 5-0-ra elhúztak és ezt a második nyolc percben meg is ismételték, így a nagyszünetben már 10-0 volt az állás. A folytatásban sem változott semmi. A végén tizenegy gól lett közte, és 17-6-ra győzött a csapat.

A siker azt is jelenti, hogy 100 százalékos mérleggel jutott tovább a csapat és rögtön negyeddöntős a vb-n. A legjobb nyolc között a Montenegró – Ausztrália találkozó győztesével találkozik péntek Horkai-legénység.

A magyar válogatotton kívül a negyeddöntőbe jutott a szerb, a horvát és a görög együttes.

U20-as vb, csoportmérkőzés:

Kanada – Magyarország 6-17 (0-5, 0-5, 3-3, 3-4)
Gólszerzők: Poliseno 2, Lemay-Lavoie 1, Blachard 1, Core 1, D’ Souza 1 ill. Szatmári 3, Manhercz 3, Nagy 2, Csacsovszky 2, Burián 2, Teleki 2, Zerinváry 1, Vadovics 1, Sélley-Rauser 1
Az A-csoport végeredménye: 1. Görögország 7 pont, 2. Egyesült Államok 6 pont, 3. Oroszország 5 pont, 4. Irán 2 pont, 5. Puerto Rico 0 pont

A B-csoport végeredmény: 1. Horvátország 8 pont, 2. Spanyolország 6 pont, 3. Montenegró 4 pont, 4. Hollandia 2 pont, 5. Japán 0 pont

A C-csoport végeredménye: 1. Szerbia 8 pont, 2. Ausztrália 6 pont, 3. Kína 4 pont, 4. Argentína 2 pont, 5. Új-Zéland 0 pont