Kajak-kenuban rengeteg az olimpiai reménységünk!

Az elmúlt hétvégén Szegeden rendezték a kajak-kenu Olimpiai Reménységek Versenyét (ORV). A magyar utánpótlás-válogatott összesen 29 arany- 16 ezüst- és 9 bronzéremmel zárt, így a legeredményesebb nemzetként zártunk.

A mieink összesen 54 dobogós helyezést szereztek Szegeden, a 15-17 éves korosztály legjobbjainak rendezett viadalon. Az ORV legsikeresebb versenyzője a Dunaferr SE kenusa, Slihoczki Ádám lett, aki Szőke Attilával párosban mindhárom távon győzött, ezen kívül nyert 200- és 1000 méteren a négyes tagjaként és egyéniben is szerzett egy ezüstérmet – számol be a hazai szövetség honlapja, a kajakkenusport.hu

Azt korábban megírtuk, hogy a Visegrádi országok (V4) között fennálló, nagy hagyományokra visszatekintő kölcsönös együttműködés eredménye az olimpia szakágak utánpótlás-versenye, az ORV. Ennek értelmében Magyarország, Lengyelország, Csehország és Szlovákia 2016-ban 43 sportágban rendez versenyt. A Magyar Olimpiai Bizottság koordinálja a nemzetközi és szakmai ügyeket, valamint támogatást nyújt a rendezéshez és részvételre. Az ORV-k közül a legnagyobb verseny, amely a kajak-kenu nemzetközi utánpótlás-események között is igen rangos szerepet tölt be. A korosztályos világ- és Európa bajnokságok után a legerősebb viadalnak számít. Az európai nemzeteken kívül Kanada, Ausztrália, USA, Japán és Szingapúr is indított versenyzőket a Maty-éren. A három korosztály (15, 16, 17 évesek) 66 versenyszámában mintegy 30 ország 800 versenyzője állt rajthoz.

(MOB, fotó: MKKSZ)