Junior uszonyosúszó Eb: újabb négy magyar érem

Az Isztambulban zajló junior uszonyosúszó Európa-bajnokság második napján egy ezüst- és három bronzérmet gyűjtöttek a magyar fiatalok. A hétfői három éremmel együtt így már hétnél tart a 14 fős Eb-csapat, amelyből Hamlin Dorothy már háromszor is dobogóra – annak második fokára – állhatott.

Akárcsak a nyitónapon a lányok 100 méteres uszonyos gyorsúszó számában, 200-on is két magyarnak került a nyakába érem. A kaposvári Hamlin Dorothy ezúttal is a második helyen végzett, csak most Stadler Csenge ért célba mögötte harmadikként.

A fiúknál ugyanebben a számban Lengyeltóti Bence is felért a dobogóra, és szintén a harmadik helyet szerezte meg – ráadásul remek junior országos csúccsal – Kiss Blanka a 100 méteres búvárúszás döntőjében.

Bravúros módon a lány 1500 felszíni úszás során két magyar is országos rekordot ért el. Ez úgy volt lehetséges, hogy Hajnács Lili megjavította az eddig fennálló junior csúcsot, míg az ifjúsági korú létére a válogatottba került Varga Jázmin időeredményével az ifi országos rekordot írta át.