Jó iramú találkozón nyert Urbányi István csapata

Focilabda2.jpgA labdarúgó Borsodi Liga 24. fordulójában a Vasas hazai pályán kapott ki 2-1-re az Újpest együttesétől. A vendégek az első félidő hajrájában szerzett két góljuknak köszönhetően szerezték meg a győzelmet a Kincses találatával csak szépíteni tudó angyalföldiek ellen.

Borsodi Liga, 24. forduló
Vasas – Újpest FC 1-2 (0-2)
Illovszky-stadion, 4000 néző
Vezette: Iványi Z. (Szpisják Zs., Albert I.)
Vasas: Németh G. – Kovács G., Pandur, Unierzyski, Kiss K. (Balog Zs., 67.) – Kincses, Németh N., Pintér Z. (Odrobéna, 79.), Piller (Majoros, 67.) – Kenesei K., Lázok
Újpest: Balajcza – Vermes, Vaskó, Böjte, dr. Füzi Á. – Zaleh (Nagy O., 65.), Sándor Gy. (Habi, 81.), Erős K., Völgyi (Korcsmár, 65.) – Kovács Z., Tisza
Gól: Kincses (53.), illetve Sándor Gy. (36.), Kovács Z. (37.)
Sárga lap:

8. perc: Tisza végezhetett el szabadrúgást a hazaiak kapujától 21 méterre, de Németh Gábor szépen védte a bal alsóba tartó labdát.

15. perc: Szép újpesti támadás végén Kovács Zoltán gurított vissza Tisza elé, aki 16 méterről fölé lőtt.

17. perc: A vendég védők által röviden kifejelt labdát Németh Norbert szerezte meg, majd egy esernyő csel után ollózva lőtt kevéssel a kapu mellé.

27. perc: Hazai szabadrúgás után a kifejelt labdát Piller szerezte meg, majd 17 méterről leadott lövése alig ment a kapu fölé.

36. perc: Megszerezte a vezetést az Újpest! Tisza passzolt középre a lendületben érkező Sándor György elé, aki két védő között betört a tizenhatosra, és a kimozduló hazai kapus fölött 14 méterről a hálóba bombázott (0-1).

37. perc: Megduplázta előnyét a vendég együttes! Rögtön a középkezdés után Pandur hibáját kihasználva Tisza ugratta ki Kovács Zoltánt, aki Németh Gábort is elfektetve gurított a kapuba (0-2).

50. perc: Németh Norbert 18 méteres lövését ütötte szögletre Balajcza.

53. perc: Szépített a Vasas! Kincses kapta meg a labdát a jobb oldalon, majd a tizenhatos sarkáról leadott lövése az elvetődő újpesti kapus előtt megpattanva a jobb sarokba vágódott (1-2).

78. perc: Majoros szánta rá magát lövésre, de 18 méterről leadott próbálkozása kevéssel a kapu mellé ment.

84. perc: Kenesei végezhetett el szabadrúgást, a beívelt labdát Kovács Gábor alig fejelte a kapu fölé.

Nagy lendülettel vetette magát a küzdelembe mindkét együttes, azonban rögtön a mérkőzés elején magához ragadta a kezdeményezést a lila-fehér gárda, és több veszélyes helyzetet is kialakított. Húsz perc után már több lehetőségük volt a gólszerzésre az angyalföldieknek is, azonban az Újpest két szép akció után kétgólos előnnyel vonulhatott a szünetre.

A folytatásban felpörgette játékát Mészöly Géza csapata, ennek eredményeként gyorsan sikerült is szépíteni. A továbbiakban leginkább a két tizenhatos között birkóztak egymással a játékosok. Egyik gárda sem tudott élni a kevés kínálkozó lehetőséggel, így az ekkor már jobbára kontrákra építő lila-fehérek sikerével ért véget a találkozó.