Igazolta a papírformát a Debrecen

Az NB I 1. fordulójában a DVTK otthon kapott ki 2-1-re a DVSC-TEVA együttesétől. A jó iramú első negyvenöt perc után a folytatásban már esett a színvonal, de a bajnokcsapat így is magabiztos győzelmet aratott a lelkes hazaiak ellen.

NB I., 1. forduló
DVTK – DVSC-TEVA 1-2 (1-2)
Diósgyőr, 6000 néző
Vezette: Iványi Z. (Albert I., Medovarszki J.)
DVTK: Köteles – Fodor M., Hegedűs Gy., Vámosi, Elek – Rebecsák (Lipusz, 70.), Lakatos, Vitelki, Katona, Sipeki (Douva, 58.) – Simon A. (Huszák, 85.)
DVSC: Balogh J. – Bernáth, Mészáros N., Komlósi, Vukmir – Dombi, Leandro (Szűcs, 74.), Sándor T. (Demjén, 85.), Dzsudzsák – Sztojkov (Sidibe, 46.), Kouemaha
Gól: Katona (21.), illetve Kouemaha (8., 16.)
Sárga lap: Douva (88.), illetve Bernáth (62.), Sidibe (66.)

8. perc: Vezetést szerzett a Debrecen! Kouemaha a hazaiak térfelének közepén szerezte meg fejjel a labdát Vámosi elől, majd két védő között kapura tört, és 16 méterről kilőtte a jobb alsót (0-1).

16. perc: Növelte előnyét a bajnokcsapat! Vukmir szerzett labdát az ellenfél tizenhatosánál, majd visszagurított Kouemaha elé, aki egy átvétel után a kapu bal oldalába lőtt (0-2).

21. perc: Szépített a Diósgyőr! Egy jobb oldali szögletet röviden szabadítottak fel a debreceni védők, így a tizenhatos jobb sarkának közeléből Sipeki ismét középre ívelhetett, és az üresen érkező Katona a hálóba bólintott (1-2).

24. perc: Leandro 22 méterről vette célba a hazai kaput, lövése azonban a felső lécen csattant.

33. perc: Egy jobb oldalról keresztbeívelt labdát Kouemaha fejelt le Dzsudzsáknak, akinek a 15 méterről leadott bombája alig ment fölé.

58. perc: Dombi kapott jó indítást, de miután beért a büntetőterültre kisodródott, és így 10 méteres lövése Elekről szögletre pattant.

70. perc: Kouemaha került helyzetbe, de 17 méterről megeresztett lövését Köteles védeni tudta.

77. perc: Dombi passzolt Dzsudzsák elé, de a középpályás távoli lövése a kapu mellé szállt.

81. perc: Vitelki ívelt a tizenhatoson belülre Katona elé, akinek a 10 méteres lövését Balogh szenzációsan védte.

93. perc: Kouemaha egyedül mehetett kapura, majd a tizenhatoson belül Dzsudzsák elé passzolt, de a fiatal játékos Kötelesbe lőtte a labdát.

A nagy meleg ellenére igazán színvonalas első félidőt produkált a két együttes, ahol a vendégek Kouemaha révén gyorsan kétgólos előnyre tettek szert. A Diósgyőr azonban nem adta fel, és Katona fejesével sikerült ugyan faragnia a hátrányból, ennek ellenére csak a debrecenieken múlt, hogy csak egygólos vezetéssel vonultak a szünetre.

A második negyvenöt percben már leginkább a két tizenhatos közt folyt a játék, ahol hosszú ideig nem alakult ki veszélyes akció egyik oldalon sem. A hajrára aztán ismét beleerősített a két gárda, de mivel újabb találat már nem esett, így megérdemelten vitte el Diósgyőrből a három pontot Miroslav Beranek csapata.