Ifj. Szabó Gábor és Timpex Bölcsész győzelmével indult a Gróf Széchenyi István emlékverseny

Mától vette kezdetét a Gróf Széchenyi István Emlékverseny a Nemzeti Lovardában. A tavalyi évben a lovarda felújítása miatt elmaradt a verseny, de ez nem befolyásolta az idei rendezés sikerét, hiszen összesen 8 ország közel 100 lovasa méri össze tudását ezen a négynapos nemzetközi versenyen.

Magyar fölény a fiatal lovak versenyszámában

A 6-7 éves lovak versenyszámával kezdődött a csütörtöki nap 120-125 centiméteres magasságon. Abszolút hazai fölény mutatkozott, hiszen az eredménylista első 13 helyén magyar lovast üdvözölhettünk.

A versenyszám győztese a villámgyors lovaglásairól híres Máriás Sára lett saját tenyésztésű kancájával, Medállal. Második helyen végzett válogatott lovasunk, Krucsó Szabolcs és a korábbi kancavizsga győztes Juhász Réka által tenyészett Calliope. Harmadik helyen szintén egy magyar ló, a Vincze László által tenyésztett El Capitan, és Técsy Attila végeztek.

mariassara-medall700

Szlovák győzelem a Silver Tourban

A verseny a Silver Tour 130 centiméteres hibaidős számával folytatódott. A szlovák Martin Bulik Jr. bizonyult a leggyorsabbnak Kato Van T Goemanshof nevű lovával. Második helyen végzett Szotyori Nagy Kristóf és a Tárbály István által tenyészett Timpex Gótika. Harmadik pedig Mráz Tamás lett Conte D’Oro nyergében.

Szoros verseny az U25-ben

A fiatal lovasok versenyszámában szoros versenyben az osztrák Willi Fischer tudott győzedelmeskedni Dollargirl 16 hátán. Őt követte a román színekben versenyző Constantin Cojocariu Elena-val. Harmadik helyen pedig egy német hölgy végzett, Sabine Bachmeier és Lacos 5. A legeredményesebb magyar lovas a Bencsik József által felkészített Rell Adrián volt, aki a negyedik helyett tudta Charterrel megszerezni.

willifischer700

Magyar himnusz a Gold Tourban

A nap legmagasabb versenyszámában, a 140 centiméterre kiírt Gold Tourban is magyar lovasnak szólt a himnusz. A CSOI győztes páros Ifj. Szabó Gábor és Timpex Bölcsész ezúttal sem talált legyőzőre. Bölcsésznek ez volt az első startja 2018-ban, amit rögtön győzelemre is tudtak váltani.

Második helyen a szlovák Andrej Holly a magyar tulajdonú Quintana-val, harmadikon pedig a Romániát képviselő Constantin Cojocariu végzett.

A szám további helyezettjei egytől-egyik hazai lovasok voltak. Negyedik helyen szólították Faluhelyi Ádámot Cariba Dammal, ötödiken egy bábolnai versenyzőt, Szentirmai Pétert és Concordia HB-t, végül pedig hatodik helyen Mráz Tamást és H-C.S.R. Centert.

szabogabo700

Villámgyors lovaglások a VIP Tourban

És a nap zárásaként a VIP Tourban az ifjúsági és amatőrök lovasok kaphat lehetőséget összemérni tudásukat 110 centiméteres magasságon.

A versenyszám győztese magabiztos lovaglással Pesti Klaudia lett H-Escudar nyergében. Alig lemaradva végzett mögötte Oláh Szabolcs és Eclipse. A képzeletbeli dobogó harmadik fokára pedig egy kiskunhalasi hölgy, Bölecz Virág Ráhel állhatott fel.