Hóman, Weinhardt, Jármy Európa legeslegjobbjai között

Szombat délután a gyermek kategória döntőjével ért célegyenesbe az idei év utánpótlás Európa-bajnoksága. Somorjám a Respect arénában harminckét lovas indulhatott a kétfordulós, 130 cm-es döntőben. Nagyszerűen sikerült a formaidőzítés, Kormos János tanítványának Hóman Grétának, aki a kitűnő Kalanddal az A pályán hibátlanul, a B pályán négy hibaponttal lovagolva a 102 lovasból tizenegyedik helyre került a gyermek Európa-bajnokság egyéni, összesített eredménylistáján. Az aranyérmet az olasz, Lorenzo Correddu Touche De Arroganece nyergében, hibátlan összevetés után nyerte. A gyermek kategória vigaszdíjában is volt magyar lovas az eredményhirdetésen, hibátlan lovaglással Tóth Ninetta Planktonnal a negyedik helyen végzett.

20793201 1485958921427447 1469961917 n

A fiatal lovasok Európa-bajnoki döntőjében egy tanulságos döntés fosztotta meg az angol Jake Saywellt az aranyéremtől, a vezető pozícióban az első fordulót hibátlanul teljesítő lovast a stewardok nem engedték tovább versenyezni, mert lovának, Havinia van de Roshonak, oldalán a lovas sarkantyúja sebet hagyott. A kizárás után az Európa-bajnoki aranyérem a svácji, Bryan Balsigeré Clouzot de Lassusszal lett.

Vasárnap délután a legnépesebb mezőnyben, az ifjúságiak kategóriájának döntőjével záródott az Európa-bajnokság. Utolsó pillanatig doboghattak a magyar szívek, hiszen két nagyszerű tehetségünk is minden tudását megmutatva emlékezetes teljesítménnyel írták tovább Magyarország díjugratásának történelmét. Krucsó Ferenc tanítványa, Jármy Vince a 20 éves Prímával, ugyanúgy, mint tavaly Írországban, most sem tudott hibázni a döntőben, egy nulla hibapontos első fordulót, egy egy hibapontos második forduló követett, ami így az összesítésben 11,27 hibaponttal nagyot javítva, Hóman Gréta teljesítményét lemásolva, tizenegyedik helyet ért.

20793391 1485961608093845 1212020163 n

Ez a vasárnap most azonban egy kiskunhalasi lányról szólt, aki már többedszer bizonyítja, hogy a pej Chiclanával mindenre képesek. Füzér Gábor tanítványa, Weinhardt Virág dupla hibátlant lovagolt a 2017-es ifjúsági Európa-bajnokság döntőjében, ami minden idők legjobb egyéni, női, ifjúsági magyar eredménye. Weinhardt Virág a somorjái öt pályán mindösszesen egyet vert, amihez adódott a vadászugratásban szerzett hibapont, így a hatodik helyet érő a 8, 95-ös végeredmény azt jelenti, hogy nagyon közel volt a bronzérem. Az ifjúsági Európa-bajnokság győztese, a holland Rowen Van de Mheen Q Verdi nyergében 1, 62 hibaponttal.

20786166 1485961611427178 1015709868 n

A 2017-es utánpótlás Európa-bajnokságra ismét büszkék lehetünk, hiszen az elmúlt évek nagyszerű eredményeit nehéz évről évre megismételni, de az idei évben Hóman Gréta és Jármy Vince tizenegy és Weinhardt Virág 123 lovasból elért hatodik egyéni helyezése kimagasló sportteljesítmény, ami egy érték, mely irányt mutat és meghatározza a magyar díjugratás helyét Európában.

20663611 345330062576915 7604255367146689497 nFotó: Talent Program Facebook

Köszönjük a szülőknek, edzőknek, lóápolóknak, ló tulajdonosaknak, sportvezetőknek és a lovasoknak, akik munkája most célba ért.