Háromgólos hátrányban a Dunaújváros, az UVSE sem tudott előnyt kiharcolni

dunaujvarosszilagyi01

A Dunaújváros hazai medencében 13-10-re kikapott az olasz Orizzonte csapatától a női vízilabda Euroliga negyeddöntőjének első mérkőzésén, még az UVSE 7-7-es döntetlent ért el. dunaujvarosszilagyi01

Két csapat révén vagyunk érdekeltek a női Euroligában.

A Dunaújváros itthon ugrott medencébe a szombati napon az Orizzonte ellen. A meccs elején a Dunaújváros 2-0-ra, majd a nagyszünetig 8-5-re elhúzott, ám a találkozó második felében gyökeres fordulat következett be. Az olasz együttes a harmadik játékrészben 9-9-nél utolérte a magyar csapatot, majd – már a befejező nyolc percben – 11-9-re meglépett. A négyszer is eredményes Szilágyi Dorottya még visszahozta a reményt (10-11), de egyenlítés helyett két vendégtalálat következett, s háromgólos vereség lett a vége.

A másik találkozón az UVSE a Margitszigeten fogadta a Padovát. Váltott vezetéssel jutottak el a gárdák 4-4-ig, amikor is – a harmadik negyedben – a végül kétszer eredményes Keszthelyi Rita, majd a holland Vivian Sevenich révén 6-4-re ellépett az előző kiírásban LEN Kupát nyert magyar együttes. Az utolsó nyolc percben Csabai Dóra alakította 7-5-re az állást, de nem lett meg a hazai győzelem. Előbb szépített a Padova, majd 53 másodperccel a vége előtt ki is egyenlített, így immár az olasz csapat várhatja kedvezőbb helyzetben a három hét múlva esedékes visszavágót.

Eredmény, női Euroliga, negyeddöntő, első mérkőzés:

Dunaújváros–Orrizonte Catania (olasz) 10–13 (2–3, 6–2, 1–4, 1–4)
Gólszerzők: Szilágyi 4, Gurisatti 3, Mchunu 2, Garda, ill., Bianconi 4, Aiello 3, Garibotti 2, Ioannou, Palmieri, van der Sloot, Riccioli

UVSE–Plebiscito Padova (olasz) 7–7 (1–1, 3–2, 2–2, 1–2)
Gólszerzők: Keszthelyi 2, Steffens 2, Sevenich, Csabai, Takács V., ill. Millo 4, Barzon 2, Queirolo