Háromgólos győzelem Bulgáriában az odavágón

A bolgár élvonalban szereplő Ludogorets otthonában kezdte meg az Európa Liga kieséses szakaszát a Milan. Gennaro Gattuso együttese simán nyert az odavágón Razgradban és háromgólos előnnyel várhatja a jövő heti milánói visszavágót.

Bátran kezdték a mérkőzést a hazaiak, viszont 10 perc elteltével a Milan átvette az irányítást és többet birtokolta a labdát. A 20. percig kellett várni az első komolyabb próbálkozásra: Cutrone lőtt közelről kapura, azonban a védő sikeres blokkolta a lövését. A 38. percben Suso szabadrúgást végezhetett el, labdája azonban a kapu fölé szállt. Az áttörést az első félidő utolsó perce hozta meg. Egy szöglet utáni variációt követően Calhanoglu ívelt középre, labdájába pedig Cutrone csúsztatott bele fejjel (0-1).

A fordulás után új fejezet kezdődött a párharcban és úgy tűnt, mintha kissé felélénkült volna a játék. A Ludogorets játékosai mindent beleadtak az egyenlítés reményében, de sikertelenül. A hazaiak legnagyobb helyzeténél a kapufán csattant a labda. A 64. percben büntetőhöz jutott a Milan, miután Cutronéval szemben szabálytalankodtak a tizenhatoson belül. A tizenegyest Ricardo Rodriguez magabiztosan értékesítette (0-2). A hajrához közeledve Gattuso pályára küldte csereként André Silvát és Borinit is. Utóbbi a 90. percben bevette az ellenfél kapuját, beállítva a 3-0-s végeredményt.

LUDOGORETS – MILAN 0-3

Időpont: 2018.02.15. 19:00
Helyszín: Ludogorets Arena, Razgrad
Játékvezető: Mazic
Gólszerzők: Cutrone (45.), Rodriguez (64.), Borini (92.)
Sárga lapok: Lukoki ill. Abate

LUDOGORETS: Renan; Cicinho, Plastun, Moti, Sasha; Dyakov, Anicet; Lukoki (Kovachev 81.), Marcelinho (Campanharo 78.), Misidjan; Swierczok (Wanderson 46.).

Cserék: Broun, Forster, Terziev, Campanharo, Goralski, Wanderson, Kovachev.

MILAN:  G. Donnarumma; Abate (Rodriguez 60.), Bonucci, Romagnoli, Calabria; Kessié, Biglia, Bonaventura; Suso, Cutrone (André Silva 65.), Calhanoglu (Borini 75.).

Cserék: A. Donnarumma, A. Silva, Borini, Zapata, Montolivo, Musacchio, Zapata.