Gólzápor a fürdőben

Félidejéhez érkezett péntek este a Kecskeméti Élményfürdőben zajló négynapos Tropicarium-UVSE nemzetközi utánpótlás-vízilabdatorna.

STJ A rangos eseményen Magyarországot a Debreceni VSE, a Vasas-Continental és az UVSE Vízilabda Sportegyesület fiataljai képviselik. Rajtuk kívül a szerb VK Vojvodina és a WPC Partizan Raiffeisen, valamint a görög Olympiakosz SFP szerepel.

Fotó: UVSE Facebook

•  Fotó: UVSE Facebook

A csapatokban 2000. január 1. után született pólósok szerepelhetnek. A tornán – körmérkőzés formájában – minden együttes játszik az összes riválisával, vagyis öt-öt meccset vív valamennyi szereplő. A mérkőzések 4×8 percesek, a végső győztes a legtöbb pontot szerző gárda lesz.

A csütörtöki nyitónapon az első meccset a DVSC és a Partizan vívta. A félidőben még 3-3 állt az eredményjelzőn, ám a harmadik negyedet a szerbek 5-1-re megnyerték, s innen már nem volt visszaút a debrecenieknek. A vége 10-6-os Partizan-siker lett. A Vasas azonnal elégtételt vett a debreceniek vereségéért, és 17-8-ra kiütötte a másik szerb alakulatot, a Vojvodinát. A piros-kékektől Konarik Tamás egymaga öt gólt szerzett. A Vasas figyelemre méltó gól/akciólövés (6/13) és gól/emberelőny (6/9) statisztikát produkált. Nagy csatát vívott viszont egymással az Olympiakosz és a Partizan, a görögök végül büntetőkkel nyertek 12-11-re. A nap zárásaként az UVSE 14-8-ra diadalmaskodott a Debrecen ellen, a győztes oldalon Baksa Benedek négy találatig jutott.

Pénteken újabb négy mérkőzést rendeztek. A délelőtti programban a Vasas csak a túlórában tudott felülkerekedni az Olympiakoszon (11-10). A meccsről sokat elárul, hogy míg a magyar együttes 21 mezőnylövéssel kísérletezett (ebből 5 gól született), addig a görögöknek mindössze hat próbálkozásuk volt, s abból is csupán egy lett sikeres. A szerb házi rangadón a Partizan 9-4-re verte a Vojvodinát. Délután a Vasas kiadós vereséget mért a DVSE-re (15-4), amelynek negyedenként csak egy gólra futotta. A piros-kékek igazi csapatmunkát produkáltak: nyolcan is feliratkoztak a gólszerzők közé. Még a debreceninél is nagyobb pofon érte a Vojvodinát, az újvidékiek 22-6-os verésbe szaladtak bele az UVSE ellen. Az újpestiektől Dala Döme egymaga féltucatszor volt eredményes, épp annyiszor tehát, mint a szerbek összesen.

A program szombaton 10 órától újabb négy meccsel folytatódik a Kecskeméti Élményfürdőben, vasárnap pedig két összecsapással zárul a torna.