Gól nélküli döntetlennel zárult a Napoli elleni meccs

Nem bírt egymással a Milan és a Napoli az olasz bajnokság (Serie A) 32. fordulójában, a BL-indulásért, illetve bajnoki címért harcoló csapatok összecsapásán igazán egyik fél sem lehet elégedett a döntetlennel.

Mindkét csapat szempontjából kulcsfontossággal bírt a vasárnap délutáni rangadó: a Milannak már nem nagyon szabad hibáznia, ha utol szeretné érni a BL-helyekért csatázó Lazio, Roma, Inter hármast, míg a Napoli a Juventusszal vív élet-halál harcot a bajnoki címért.

A március eleje óta veretlen Napoli már csak az elképesztő idegenbeli mérlege miatt is veszélyes ellenfélnek számított: Maurizio Sarri együttese a vasárnapit megelőző 15 szezonbeli bajnokijából tizenkettőt megnyert, és csak háromszor játszott döntetlent, igaz, ebből kétszer az előző két meccsén (Inter, Sassuolo). A vendégek mellett szól a Milan „gólképtelensége is”, a piros-feketék február vége óta csupán egy meccsen tudtak egynél több gólt szerezni (Chievo, 3–2). Ennek ellenére Gennaro Gattuso fiai kezdték jobban a rangadót, a 4. percben Pepe Reinának kellett bravúrt bemutatnia Giacomo Bonaventura távoli, bal alsó sarokra tartó lövésénél, majd az első tíz percet elhagyva Franck Kessié remek beadását Nikola Kalinic fejelte az ötösről bedobásra… A horvát támadó a következő akciónál ismét próbálkozhatott volna, ám ezúttal Reina kiütötte a beadást.

A Napoli az első negyedóra végén jelezte először érdemben, hogy pályán van, José Callejón durrantott a tizenhatosról kapu mellé, majd nem sokkal később Marek Hamsík éles szögből leadott lövésénél kellett résen lennie Donnarummának, aki ugyan középre öklözött, de szerencséjére hazai védőhöz pattant a labda. Az egyébként remek iramú első játékrész második fele már egyértelműen a Napolié volt, esetenként azonban a Milan is veszélyeztetett, sőt, a 39. percben meg is szerezte a vezetést a hazai csapat, ám Luca Banti les miatt érvénytelenítette a találatot: hárman is lesen voltak, végül Mateo Musacchio lőtte a kipattanót a kapuba.

A fordulás után szinte rögtön Hamsík került hatalmas helyzetbe, ám mivel kissé kisodródott, nem tudta eltalálni a kaput. A szlovák a következő akcióban is fontos szerepet játszott, a passz viszont túlságosan erős lett Callejónnak. Érezhető volt, hogy az addigi hatalmas iram miatt egyre jobban fáradnak a játékosok, Gattuso és Sarri is változtatott a játékrész második felére, az óriási helyzetben hibázó Kalinic helyére André Silva, míg a túloldalt a Piotr Zielinski, Arkadiusz Milik lengyel duó állt be.

A hajrára eggyel magasabb fokozatba kapcsolt a Milan, amely André Silva révén a győzelmet is megszerezhette volna, ám a végén örülnie kellett az egy pontnak is: Milik ziccerénél Donnarumma földöntúli bravúrral kitolta szögletre a labdát.

MILAN – NAPOLI 0-0

Időpont: 2018.04.15. 15:00
Helyszín: Stadio San Siro, Milánó
Játékvezető: Banti