Gattuso szerint a kezdő összeállítása a legnehezebb

A téli szünetet követően a Milan idegenben a Cagliari ellen lépett pályára a bajnokságban. A piros-feketék egy korai kapott gólt követően még az első félidőben megfordították a mérkőzés állását és 2-1-re nyertek. A találkozót követően Gennaro Gattuso elégedetten nyilatkozott és úgy véli, hogy a csapat erősödik.

“A csapatom jó állapotban van az utóbbi 3-4 mérkőzésen. Tudtuk, hogy nehéz ebben a stadionban játszani. A Cagliari egy erős csapat, amely könnyen gondot okozhat. A játékosok bizonyították, hogy jól tudnak bánni a labdával, bár még van hova fejlődni. Az első félidőben időnként minőségi futballt játszottunk. Kalinicnak köszönhetően nagyon jók voltunk elől, sok gólhelyzetet alakítottunk ki, de a befejezésekben javulnunk kell. A szélsőink jó munkát végeztek és kevés területet hagytak az ellenfélnek. A csapat minőségi és látom a játékosok részéről a felelősséget illetve a klubhoz való tartozás érzését.” – mondta Gattuso a meccs lefújása után.

“Donnarumma hibája Barella góljánál? Igen, hibázott, de meccsben tartott minket amikor az ellenfél előnyben volt és ezek a dolgok önmagukért beszélnek. Boldogok vagyunk a teljesítmény miatt. Egyszerre mindig csak egy mérkőzésre szabad koncentrálni és utána majd látni fogjuk, hogy hol végez a csapat. Keményen dolgozunk, a játékosok megérdemlik a hitet. A mérkőzés utolsó pillanatai? A cserepadon ülő játékosok nevettek a reakciómon, de ha az utolsó szögletből gólt kaptunk volna, akkor nem lett volna nevetséges. Óvatosabbnak kell lennünk, mert a Benevento ellen is az utolsó pillanatban zavarodtunk meg és kaptunk gólt. Ebből a szempontból van még hova fejlődnünk. Biglia? Azt gondolom, hogy jó mérkőzést játszott. Suso? Kicsit hiányzott a játéka, nagyon kevés helye volt. Kessié? Nyilvánvaló, hogy erősebb, mint amilyen én voltam akkoriban. Szezononként 7-8 gól is benne van a lábában. Mindenesetre az egész csapat játékára kell koncentrálnunk, nem pedig csak egyéni teljesítményekre, mert azokkal nem jutunk sehova. A csapat él, folyamatosan javulunk és minden adott, hogy tovább fejlődjünk. André Silva? 11 mérkőzés vár ránk a következő 43 napban, tehát mindenki lehetőséget fog kapni, beleértve Silvát is. Hamarosan eljön André ideje. Az én felelősségem, hogy ki játszik és ki nem. Nekem kell bátornak lennem, hogy bedobjam őt. Még nagyon fiatal és tehetséges támadó, akinek csupán néhány dologban fejlődnie kell.”

“Az ilyen mérkőzések után elmegy a hangom, de nem vagyok kimerült. Az erős szél az első játékrészben segített minket, a második félidőben viszont hátráltatott. Két és fél hónap után nyertünk először idegenben. Kalinic? Tudom, hogy egy csatár számára a gólszerzés jelenti a mindent, de keményen dolgozott a csapatért. A legnagyobb nehézséget a kezdőcsapat összeállítása okozza számomra. Sajnálom, hogy néhány játékost ki kell hagynom. Látom, ahogyan André Silva edz a korához képest. Biztosan megkapja a lehetőséget és játszani fog.”

“A tabellán elfoglalt helyezésünk? Egyszerre csak egy mérkőzésre koncentrálunk. Nem engedhetjük meg magunknak, hogy a helyezésünkkel kapcsolatban számolgassunk. Még hosszú út áll előttünk. A klub igazolhatott volna játékost a téli átigazolási időszakban, de azt kértem, hogy ne tegyék, mert hiszek a csapatban és a játékosokban. Néhány játékosunk még nagyon fiatal és többen még nem mutatták meg, hogy igazából mit is tudnak. Az én felelősségem, hogy a legtöbbet hozzam ki belőlük.” – tette hozzá.

A Milan a Serie A következő fordulójában hazai pályán fogadja a remek formában lévő Laziót.