Gattuso elégedetten nyilatkozott a győzelem után

Gennaro Gattuso, a Milan edzője szerint egy nagyon erős Romát sikerült legyőzni.

Mint ismert, a Milan pénteken 2-1-re nyert a Roma ellen a San Siróban az olasz bajnokság 3. fordulójában. A piros-feketék Franck Kessié révén szereztek vezetést az első játékrészben, azonban később Federico Fazio egyenlített. A piros-feketék fölényben játszottak és többnyire az ő akaratuk érvényesült, ennek pedig meg is lett az eredménye, hiszen a 95. percben a csereként pályára lépő Patrick Cutrone eldöntötte a meccset és a három pont sorsát.

“Ez még csak a második mérkőzés ebben a szezonban és az emberek már arról kérdeznek, hogy ez fordulópont-e. Nagyon sajnálom a Napoli elleni vereséget. Ezúttal még jobban játszottunk az első félidőben, mint múlt héten szombaton és az ellenfél személye is sokat számít. A Romának nagyon erős játékosai vannak, taktikailag és erőnlétileg egyaránt. Soha nem könnyű ellenük játszani és nagyon nehéz meccs volt.” – mondta Gattuso.

“Négy vagy öt csapat van, amely erősödött ebben az idényben és mi vagyunk az egyik. Két mérkőzés után nem beszélhetek fordulópontról. Nyugodt vagyok, mert tudom, hogyan dolgoznak a srácok és néhány szempontot tekintve még csapattá kell válnunk. Ezúttal sokkal jobb mentalitással játszottunk. Nem gondolhatjuk azt, hogy minden mérkőzést irányítani fogunk bármely ellenféllel szemben. A klub nagyszerű csapatot bocsátott a rendelkezésemre és olyan karaktere van az érkezett játékosoknak, ami tavaly hiányzott. Az új játékosoknak köszönhetően élesek vagyunk. A második félidőben 4-5 remek ellentámadásunk volt, azonban ezeket nem tudtuk gólra váltani, így ebben még fejlődnünk kell. Higuaín? Kulcsszerepet tölt be a passzjátékunkban. Nagyon fontos szerepe van a csapatmunkában, főleg amikor visszalép és megjátssza a csapattársait. Cutrone és Higuaín együtt a pályán? Ez sok mindentől függ, majd meglátjuk. Hamarosan 3-4 naponta fogunk mérkőzéseket játszani és mindenkinek lesz hely a csapatban.”

“Még mindig azt mondom, hogy Biglia alapvető fontosságú számunkra, mindenekelőtt taktikai szempontból. Nem ő a leghatározottabb vagy legkeményebb játékos, de megtartja a pozícióját, irányítja a középpályát és sok problémát akadályoz meg. A munkaterhelés miatt a csapat még nem éles, de ezen javíthatunk. A Roma minőséggel rendelkezik, a mi problémánk még mindig az, hogy nyomás alatt elkezdünk aggódni. Úgy gondolom, hogy nagyon sok múlik a védelmi vonalon. Ha a védők megijednek, az kihat az egész csapatra. Bár néhány játékos még nincs olyan éles formában, mint Laxalt és Castillejo, akik ragyogóak és a beállásukkal nagy lendületet adtak a csapatnak.”

A Roma elleni meccsen jelen volt a San Siróban többek között Leonardo, Paolo Maldini, Ricardo Kaká, Christian Abbiati, Daniele Massaro és Massimo Oddo is, de nem szabad megfeledkezni Fabio Capellóról és Adriano Gallianiról sem.

“Örömmel tölt el, hogy ilyen sok legenda ott volt a lelátón. Mindannyian nagyon fontos fejezeteket írtak a Milan történelmében. Saját magunknak kell megtalálnunk a motivációt. Ebben az évben képesek lehetünk jó futballt játszani és nagyobb nyugalommal jó dolgokat érhetünk el a szezonban. Egyszerűnek tűnik azt mondani, hogy az utolsó néhány percben nyertük meg a mérkőzést, de a legjobban az tetszett, hogy a csapat nagyszerű focit játszott. A második félidőben kicsit visszaestünk, de volt 4-5 helyzetünk. Megpróbáltam változtatni, mert meg akartam nyerni a meccset.”

“Caldara? Két hét múlva Cagliariban fogunk játszani és azt követően 3-4 naponta pályára lépünk. Törekednünk kell arra, hogy a játékosok jobban kifejezhessék magukat és ne keltsenek rossz benyomást, mint ahogy Bakayokóval történt. Fontos játékosok érkeztek ezen a nyáron, ezt Laxalt és Castillejo is bebizonyította.”

“Ez egy stresszes munka. Dolgoznom kell és hinnem abban, amit csinálok. Ha azt érzékelem, hogy a játékosaim már nem hisznek abban. amit mondok, akkor fogom magam és hazamegyek. A labdarúgás megváltozott, a múltban csak néhány újságíró követte a csapatot, most viszont több mint 100 oldal van és ezeket a srácok olvassák. A titok, hogy a nehéz időszakokban nem szabad olvasni semmit. Futballistaként azt mondták rólam, hogy rossz játékos vagyok, aztán majdnem 700 meccsen játszottam. Azt mondják, hogy szörnyű és csúnya vagyok… Nos, ez igaz, de nem olvasom el. Nem tudom megváltoztatni a világot, a saját utamon haladok.” – fejezte be.

The post Gattuso elégedetten nyilatkozott a győzelem után appeared first on AC Milan Club Budapest.