Fradi-öröm – Tizennyolc év után bajnok a Ferencváros!

Budapest, 2018. május 26.
MTI Fotó: Koszticsák Szilárd

Egyetlen góllal volt jobb a zöld-fehér csapat a Szolnoknál a döntő ötödik mérkőzésén, így 2000 után újra bajnok lett a Fradi.

Budapest, 2018. május 26. A gyõztes Ferencváros edzõjét, Varga Zsoltot a vízbe dobják játékosai a férfi vízilabda ob I három gyõzelemig tartó fináléjának ötödik, FTC-PQS Waterpolo-Szolnoki Dózsa mérkõzés végén a Császár-Komjádi Béla Sportuszodában 2018. május 26-án. A Ferencváros 8-7-re gyõzött, ezzel bajnok lett. MTI Fotó: Koszticsák Szilárd

(MTI Fotó: Koszticsák Szilárd)

Ez volt a döntő utolsó meccse a szezonban, hiszen 2-2-ről várhatták a csapatok az ötödik meccset.

A mérkőzésen egymásnak estek a csapatok, hiszen hét gól is esett az első negyedben. A Fradi háromszor is megszerezte a vezetést – főleg előnyökből operált a zöld-fehér együttes – de a Szolnok mind a háromszor tudott zárkózni. Az etap utolsó momentuma a Szolnoké volt, hiszen Alekszics lőtt egy parádés gólt, így 4-3-ra vezetett a címvédő. A második negyedben már két góllal is vezetett a Szolnok, előbb 5-3-ra, majd 6-4-re. A Fradinak ezek után elég volt egy perc ahhoz, hogy kiegyenlítsen. Vámos révén egy ötöst értékesített a csapat, majd Varga Dániel jól szakadt el emberéről, 6-6.

A harmadik negyedben a Szolnok tűnt fáradtabbnak. Varga Dániel csodálatos góljával ismét a Fradi vezetett 7-6-ra. Majd mind a hazai, mind a címvédőnek is adódott esélye, hogy módosítsa az eredményt, mégis egygólos Fradi vezetésről várhatták a csapatok a folytatást. A zárónegyedben sokáig nem esett gól, ekkor Madaras úszott be, megkapta a labdát és Fradi szempontból egy szerencsés mozdulattal, 8-6-ra alakított az állást. A Szolnok erre még tudott válaszolni, hiszen Prlainovics használt ki egy fórt, 8-7. Sőt, a vendégek még támadhattak is az egyenlítésért, de elpuskázták a lehetőséget. Ezek után a Fradi lepörgette az órát, így tizennyolc év után ünnepelhettek bajnoki címet.

Budapest, 2018. május 26. A ferencvárosi játékosok örülnek a gyõzelemnek a férfi vízilabda ob I három gyõzelemig tartó fináléjának ötödik, FTC-PQS Waterpolo-Szolnoki Dózsa mérkõzés végén a Császár-Komjádi Béla Sportuszodában 2018. május 26-án. A Ferencváros 8-7-re gyõzött, ezzel bajnok lett. MTI Fotó: Koszticsák Szilárd

A férfi Ob I., döntőjének 5. mérkőzésén:

FTC-PQS Waterpolo–Szolnoki Dózsa 8–7 (3–4, 3–2, 1–0, 1–1) (szöveges élőnk a mérkőzésről)
Komjádi-uszoda, vezette: Székely B., Csanádi Zs.

FTC: Vogel – Szirányi, Vámos 1, Jaksics 1, Varga Dániel 3, Varga Dénes, Mitrovics 1. Csere: Sedlmayer, Madaras 2, Manhercz, Nikics, Jansik Sz., Pohl. Vezetőedző: Varga Zsolt

Szolnok: Nagy V. – Gocics, Zalánki 1, Mezei, Younger 1, Prlainovics 2, Jansik D. Csere: Bátori 1, Hangay Z., Alekszics 1, Csuk 1, Kis G., Fülöp. Vezetőedző: Cseh Sándor