Fölényes Milan-siker a kieső Hellas Verona ellen

A Milan visszavágott a decemberi vereségért és hazai pályán 4-1-re legyőzte a Hellas Veronát az olasz bajnokság 36. fordulójának nyitó mérkőzésén és ezzel eldőlt, hogy a veronai együttes a következő idényt a másodosztályban kezdi meg.

Mindkét csapat szempontjából komoly tétje volt a találkozónak: a Milan az Európa-liga-szereplést érő hatodik helyre pályázik, míg a Verona abban a tudatban lépett pályára, ha kikap, a hátralévő két forduló eredményeitől függetlenül biztosan búcsúzik az élvonaltól. Mint utólag kiderült, ez a forgatókönyv valósult meg, a Milan gyakorlatilag esélyt sem adott ellenfelének. A gólok sorát Hakan Calhanoglu nyitotta meg a 11. percben, a török középpályás lövésébe még beleért ugyan egy védő, a labda azonban így is a kapuban kötött ki (1–0).

Az első félidőben a szezonbeli nyolcadik bajnoki gólját szerző Patrick Cutrone növelte az előnyt, majd a fordulás után Ignazio Abate is betalált – az olasz bekk első alkalommal talált be hazai pályán a Serie A-ban (3–0).

A vendégek a 85. percben szépítettek, ráadásul egy nem akármilyen góllal: Lee szépen kilőtte a jobb felsőt a tizenhatos vonaláról, ez persze csupán szépségtapasz volt csapatának (3–1). S az utolsó szó így is a Milané volt, négy perccel a szépítés után a csereként beálló Fabio Borini visszaállította a háromgólos különbséget (4–1).

MILAN – HELLAS VERONA 4-1

Időpont: 2018.05.05. 18:00
Helyszín: Stadio San Siro, Milánó
Játékvezető: Pasqua
Gólszerzők: Calhanoglu (11.), Cutrone (32.), Abate (49.), Borini (89.) ill. Lee (85.)
Sárga lap: Musacchio

MILAN (4-3-3): G. Donnarumma; Abate, Bonucci, Romagnoli (Musacchio 62.), Rodriguez; Kessie, Locatelli, Bonaventura; Suso (Borini 58.), Cutrone (Kalinic 71.), Çalhanoglu.

Cserék: A. Donnarumma, Storari, Antonelli, Calabria, Gomez, Zapata, Mauri, Montolivo, André Silva.

VERONA (4-3-3): Silvestri; Bearzotti, Caracciolo, Heurtaux, Fares (Aarons 76.); Romulo, Danzi, Calvano (Zuculini 53.); Cerci, Petkovic (Lee 57.), Matos.

Cserék: Nicolas, Coppola, Verde, Fossati, Boldor, Ferrari, Souprayen, Felicioli.