Férfi Ob I/b: a Békéscsabát a Honvéd sem tudta megállítani

Honved-Bekescsaba2017052001

Magabiztosan győztek Kádár József tanítványai a Honvéd ellen a férfi Ob I/b felsőházának 5. fordulójában.

Németh Dániel (kéksapkában 13-as számmal) a három gólja mellett a védekezésből is kivette a részét (fotók: vizipolo.hu)

A felsőház ötödik fordulójában a Békéscsaba Budapesten, a Tüzér utcában vendégeskedett a Honvédnál, tehát a sereghajtó a harmadikat fogadta. (képgaléria a mérkőzésről)

Nos, a mérkőzést szinte végig a kezédben tartotta a Békéscsaba. Kétszer sikerült előnyben játszania a hazaiaknak. A második negyedben 3-2 után átvette a vendég gárda az irányítást. Előbb Szabó Zoltán révén egyenlítettek, majd Ajtai egy akció végén volt eredményes, 3-4. A harmadik nyolc percben folytatódott a békéscsabai előny hízlalása, hiszen Szabó már a másodikját jegyezte, 3-6. A záróakkordban minden eldőlni látszott, mikor a mérkőzés legeredményesebbje a háromgólos Németh már 7-3-ra módosította az állást. A végén még sikerült kozmetikázni a Honvédnak az eredményen, így lett 8-6-os vendég siker.

A győzelmével a Békéscsaba maradt a harmadik, hiszen a riválisa, az EKF az ASI ellen gyűjtötte be a három egységet.  Honved-Bekescsaba2017052006

Férfi Ob I/b, felsőház 5. forduló:

Racionet Honvéd – Békéscsaba 6-8 (1-2, 2-3, 0-1, 3-2) (képgaléria a mérkőzésről)
Gólszerzők: Vízvári 2, Somogyi 1, Korbán 1, Szécsi 1, Tóth K. 1 ill. Németh 3, Szabó Z. Rácz 1, Józsa 1, Ajtai 1

Tóth Imre a Honvéd edzője a vizipolo.hu-nak: Gratulálok a Békéscsabának.

Kádár József a Békéscsaba edzője a vizipolo.hu-nak: Tartottunk a mérkőzéstől, elsősorban azért, mert tudtuk, hogy az Ob I véget ért. Gondoltuk, hogy a Honvédnál van egy-két olyan játékos, aki a kora miatt játszhat ebben az Ob I/b-s csapatban is, ez így is történt. A védekezés döntött a találkozón. Hál istennek jól jöttünk ki ebből. A végén taktikusan, okos játékkal megnyertük a találkozót.