Férfi Ob I: Parázs döntetlen Debrecenben

debrecen2017121601

Nem bírt egymással a Vasas és a Debrecen. Az OSC Szentesről hozta el a három pontot.

Fotó: dvse.hu / facebook

Nagy meccset játszottak Debrecenben, ahol végül nem született döntés. Az első negyedben Kállay szerzett vezetést, majd Marnitz egyenlített. A második nyolc percben elhúzott a hazai együttes, Vidovics majd Macsi duplájával már 4-1 volt az állás. A Vasas innen tornázta fel magát egyre a félidőig, 5-4.

A fordulás után a Vasasnak állt a zászló, hiszen 5-3-ra nyerte ezt a negyedet az angyalföldi együttes, így már 9-8-ra vezetett. Az utolsó nyolc percben 10-9-re még Debrecen vezetett, de a hajrában ismét jött Marnitz – aki ötöt is szórt a meccsen – és beállította a végeredményt.

A másik esti meccsen az OSC négy góllal volt jobb a Szentesnél, így feljött a második helyre a B-csoportban.

Férfi Ob I., 9. forduló:

Debrecen-VasasPlaket 10-10 (1-1, 4-3, 3-5, 2-1)
Gólszerzők: Macsi P. 3, Kállay 2, Boros 1, Fejős 1, Somlai 1, Obradovic 1, Vidovic 1, ill. Marnitz 5, Bencz 2, Sélley Rauscher 2, Bóbis 1

Korábban játszották:

AVUS-FTC-PQS Waterpolo 8-21 (3-5, 0-4, 2-6, 3-6)
Gólszerzők: Ukumanov 2, Ekler B. 2, Cvetics 1, Baj 1, Basara 1, Ekler Zs. 1 ill. Manhercz 3, Sedlamayer 3, Mitrovics 3, Jansik Sz. 3, Varga Dénes 2, Madaras 2, Vámos 2, Nikics 1, Jaksics 1, Gál 1

Kaposvár – BVSC-Zugló 7-13 (2-3, 3-2, 2-3, 0-5)
Gólszerzők: Kovács O. 2, Giga 2, Dobos 2, Juhász-Szelei 1 ill. Pásztor 4, Létay 2, Czigány 1, Sugár 1, Várnai 1, Török 1, Ambrus 1Szabó Bence 1, Szabó Benedegúz 1

UVSE – Szolnoki Dózsa 1-13 (0-5, 0-3, 0-4, 1-1)
Gólszerzők: Keresztúri 1, ill. Bátori 3, Zalánki 3, Kis 2, Jansik D. 1, Mezei 1, Younger 1, Kovács M. 1, Cuk Milos 1

B-csoport

2017. december 16. szombat:

Metalcom Szentes-A-HID OSC ÚJBUDA 10–14 (1–6, 1–3, 2–4, 6–1)
Gólszerzők: Takács J. 2, Nagy M. 2, Pellei 2, Kiss K. 2, Somogyi 2, ill. Salamon 3. Kovács G. 2, Brguljan 2, Ubovics 2, Bunsdchuh, Juhász, Tóth M., Seman, Randjelovics

ContiTech Szeged-PVSK-Mecsek Füszért 4-14 (1-4, 1-3, 0-3, 2-4)
Gólszerzők: Berki 1, Irmes 1, Börcsök 1, Fodor 1 ill. Csaba 4, Csacsovszky E. 2, Chilkó 2, Horváth 1, Csacsovszky A. 1, Safrankó 1, Szatmári 1, Krizsán 1, Opacak 1

RacioNet Honvéd – Pannergy Miskolc 9-9 (2-1, 2-4, 1-3, 4-1)
Gólszerzők: Balakirev 4, Manhercz Á. 2, Gyárfás 1, Vad 1, Szivós 1 ill. Vadovics 3, Milicsics 2, Dőry 1, Bowen 1, Misics 1, Nagy 1