Férfi Ob I: Ötméteresek után, egy lépésre az Eger a döntőtől

Eger, 2016. május 25.
MTI Fotó: Komka Péter

A bajnoki elődöntőben egy gólszegény meccsen a Szolnok és az Eger a rendes játékidőben 3-3-ra végzett. Ezek után jöttek az ötösök, amit jól bírtak a csapatok, végül a Szolnok hibázott…

Eger, 2016. május 25. Branislav Mitrovic, az Eger kapusa véd a ZF-Eger - Szolnoki Dózsa-Közgép férfi vízilabda országos bajnokság döntõjének negyedik mérkõzésén az egri Bitskey Aladár Uszodában 2016. május 25-én. MTI Fotó: Komka Péter

A vasárnapi egri győzelem után, 3-3-ról kezdhették meg a csapatok az egyik fél hetedik pontjáig tartó párharcot.

Nos, a mérkőzés első negyede nem hozott gólt, még a második nyolc percben egyetlen szolnoki gólt láthatott a közönség, ezt Prlajnovics jegyezte akcióból. A fordulás után Rasovics egalizált, majd Zalánki akciózott egyet, ezzel ismét a hazaiaknál volt az előny. A záróatep derekán érkezett Kovács Gergő és ezzel ismét egál volt, 2-2. A hajrában ismét villant Prlajnovics 3-2. Azonban az utolsó másodpercekben Csucskovics egalizált, 3-3. Ezek után Alekszics gólja bent volt, de a bírók nem adták meg, így jöhettek az ötösök.

A ráadást pazarul bírták a játékosok. A hatodik sorozatig nem hibázott senki,  amikor a Prlajnovics ötösét védte Mitrovics Rasovics pedig bevágta a túloldalon.

Az Eger így 6-3-ra vezet.

A Férfi Ob I, első elődöntőjében:

Szolnoki Dózsa – ZF-Eger 3-3 (0-0, 1-0, 1-1, 1-2, ötméteresek után: 10-11) a párharc állása: 6-3 az Eger javára
Gólszerzők: Prlajnovics 2, Zalánki 1 ill. S. Rasovics 1, Csucskovics 1, Kovács G. 1

A férfi Ob I rájátszásának I. szakaszának programja ( a játéknapok: április 25., május 2, május 5.):