eger2017Lenartmarton

Egyetlen góllal győzött az Eger az OSC ellen az alapszakasz zárófordulójában.

Fotó: egrivízilabda.hu

Két rangadó maradt a férfi Ob I., 14. fordulójából a csütörtöki napra.

Nos, először az Eger-OSC meccset bonyolították le a B-csoportban. Ez a találkozó fontosnak volt mondható, de nem sorsdöntő találkozónak, hiszen már egyik csapat sem előzheti meg a másikat az alapszakaszban.

A mérkőzést az OSC kezdte jobban, már 2-0-ra elhúzott a vendég gárda, mikor Dabrowski Norbert időt kért. A “fejmosás” használt, hiszen Lőrincz váltott gólra egy fórt a hajrában, 1-2. A második nyolc percben ismét Lőrincz volt eredményes egy ötösből, majd az Eger át is vette a vezetést Angyal révén, 3-2. A nagyszünetben azonban döntetlen állt az eredményjelzőn, hiszen 4-3 után, Salamon fejezett be egy akciót.

A fordulás után ismét a hazaiak szerezték meg a vezetést, Hárai ráadásul duplázott is, közte pedig egy Brguljan gólt láthattunk, 6-5. Az utolsó másodpercekben még az OSC támadhatott fórban, de Mitrovics nagy védésének köszönhetően Bundschuh elhibázta a lehetőséget. Az utolsó negyedben fordított a vendég gárda, Brguljan majd Erdelyi villant. Azonban a hajrában nagyot ment az Eger, fél perc alatt előbb Kovács Gergő használt ki egy fórt, majd Rasovics megúszásból volt eredményes, ezzel pedig 8-7-re győzött a hevesi csapat.

A középszakaszt két vesztes ponttal kezdheti meg az Eger, még az OSC bukott három meccset az alapszakaszban.

A férfi Ob I., 14. fordulójában:

ZF-Eger-A-HID OSC Újbuda 8-7 (1-2, 3-2, 2-1, 2-2)
Gólszerzők: Lőrincz 2, Hárai 2, Kovács Gergő 1, Bedő 1, Angyal 1, Rasovics 1 ill. Brguljan 2, Erdélyi 2, Kovács Gábor 1, Ubovics 1, Salamon 1