Férfi Ob I: Nagy meccsen a BVSC legyőzte a Miskolcot

pasztormatyas01

A középszakasz utolsó fordulójában csattant a BVSC-, és Pásztor-ostora a Miskolcon.

Egyetlen gól döntött a BVSC-Miskolc meccsen.

A mérkőzés 3-3 után a vendégek felé billent, a második nyolc percben Bowen révén, akire két ötöst is fújtak köszönhetően két gólra hízott a Miskolc előnye. A negyed végére pedig Sánta értékesített egy fórt, ezzel már 7-4 volt a vendégeknek. A fordulás után, a BVSC három perc alatt visszajött a mérkőzésbe, hiszen Pásztor, Ambrus majd Czigány labdája talált utat a kapuba, 7-7. A záróakkordban a hazaiak akarata érvényesült, hiszen már 10-8 is volt az állás. A Miskolc azonban az utolsó 40 másodpercre nyílttá tette a találkozót, hiszen Berta szabadobásból, 10-9-ről, 10-10-re alakította az állást. Az utolsó másodpercekre is akadt csavar a meccsbe, hiszen a találkozón öt gólos Pásztor tette fel a pontot az i-re egy szabaddobás góllal.

A 11-10-es BVSC-siker azt is jelenti, hogy az 5. helyen végzett a csapat a középazakaszban. Ha összekerüla két csapat a rájátszásban 6-0-ás Szőnyi úti előnyről kezdik majd a hét pontiog tartó párharcot.

Az alsóházban is az utolsó másodpercek döntöttek az újonc javára. A Szombathely 15-14-re verte a Tatabányát.

Férfi Ob I, középszakasz, 8. forduló:

Felsőház:

BVSC-Zugló-PannErgy-MVLC 11-10 (2-2, 2-5, 4-1, 3-2)
Gólszerzők: Pásztor 5, Czigány 2, Ambrus 1, Csapó 1, Várnai 1, Létay 1 ill. Bowen 4, Berta 2, Sánta 1, Vadovics 1, Nagy Á. 1, Kuzmenko 1

Alsóház:

AVUS-Tatabánya 15-14 (3-3, 5-5, 4-3, 3-3)
Gólszerzők: Polovic 3, Basara 3, Baj 2, Ukumanov 2, Garancsy 2, Ekler 1, Kiss Cs. 1, Hajmási 1 ill. Szentesi 3, Kolozsi 3, Szabó B. 2, Kalanovics 2, Hoppál 1, Márkus 1, Katonás 1