Férfi Ob I, döntő: Elvette a Szolnok az Eger pályaelőnyét

Eger, 2016. május 25.
MTI Fotó: Komka Péter

Bő két negyedig tartotta az Eger a Szolnokot, ám utána elhúzott a címvédő és végül ötöt rakott közé.

Eger, 2016. május 25. Erdélyi Balázs, az Eger (b) és Zivko Gocic, a Szolnok játékosa (j) a ZF-Eger - Szolnoki Dózsa-Közgép férfi vízilabda országos bajnokság döntõjének negyedik mérkõzésén az egri Bitskey Aladár Uszodában 2016. május 25-én. MTI Fotó: Komka Péter

(MTI Fotó: Komka Péter)

Az Eger és a Szolnok négyszer találkozott már ebben az idénybe, és 3-1-re a Tisza-partiak vezettek eddig.

A döntő első találkozóján bő egy perc telt el a mérkőzésből, mikor Mezeiről szórták ki Lőrinczet, majd Varga Dénes passzolt Vámosnak, aki bevágta 0-1. Másfél perccel az első negyed vége előtt az Eger került előnybe, jól megjáratták a hazaiak a labdát, majd Deckernek tették be, aki elemi erővel püfölte be a labdát, 1-1. Még ebben a nyolc percben válaszolt a Szolnok, hiszen Younger volt eredményes, 1-2. A folytatásban Bedő harcolt ki egy ötöst, amiből Vapenski könyörtelenül zörgette meg a hálót, 2-2. A nagyszünetre azonban egyik csapat sem tudott előnnyel menni, hiszen előbb Fülöp akcióból volt eredményes, majd Csucskovicsról maradt le Varga Dénes 3-3.

A fordulás után 4-4-es állásnál Csucskovicsot küldték ki, majd Younger bevágta a fórt, de a bírók nem adták meg viszont Mezei visszajött, így cserés kiállítást ítéltek ráadásul ötméterest az Eger javára, amit Erdélyi bedobot, 5-4. Az incidens azonban a hazaiakat zavarta meg jobban, hiszen három Tisza-parti gól is érkezett, és a kétgólos előnyét megtartotta a vendég együttes az utolsó negyedre, 6-8. Az utolsó negyedben folytatódott a szolnoki fölény, hiszen VArga Dénes duplájával majd Kis Gábor szabaddobásgóljával már 11-6 volt az állás. Ezen még Lőrincz faragott, de erre Prlajnovics majd Vámos tudott válaszolni. A vége 7-13-as szolnoki győzelem lett, így 1-0-ra vezet.

A férfi Ob I., a döntő első találkozója:

ZF-Eger–Szolnoki Dózsa-Közgép 7-13 (1-2, 2-1, 3-5, 1-5)
Gólszerzők: Cuckovic 2, Decker Á., Vapenski, Hárai, Erdélyi, Lőrincz 1-1, illetve Varga Dénes 5, Vámos 3, Younger 2, Fülöp, Kis G., Prlainovics 1-1

Az egyik fél három nyert mérkőzéséig tartó párharc folytatása pénteken 19 órától Szolnokon folytatódik.

A férfi Ob I-es finálék időpontjai:

2. mérkőzés: 2017. május 5., péntek: 19.00 Szolnoki Dózsa-Közgép–ZF-Eger, Szolnok

3. mérkőzés: 2017. május 10., szerda: 18.00 ZF-Eger–Szolnoki Dózsa-Közgép, Eger

4. mérkőzés: 2017. május 13., szombat: 16.00 Szolnoki Dózsa-Közgép–ZF-Eger, Szolnok (ha szükséges)

5. mérkőzés: 2017. május 17., szerda: 18.00 ZF-Eger–Szolnoki Dózsa-Közgép, Eger (ha szükséges)

(az M4 Sport élőben közvetíti a finálé összes meccsét!)