Férfi Ob I: az Eger elvitte a három pontot az OSC otthonából

zf-eger201601

Meglépett a Szolnok és az Eger a tabellán, miután a hevesi alakulat az OSC vendégeként is győzött.

Az Egert és a Szolnokot egy pont választja el (Fotó: egrivizilabda.hu/archív)

PIkáns meccsnek ígérkezett az Eger és a OSC meccse, ahol az első negyedben kétszer is vezetést szereztek a hazaiak. Először Bátori majd Drasko Brguljan volt eredményes, de mindkétszer egyenlített az Eger. A második nyolc percben Hárai révén először vezetett a hevesi gárda, egy előnyt értékesített a center, 2-3. A továbbiakban még egalizálni tudott a hazai csapat, de Vapenski akciógóljával a nagyszünetben a vendégeknél volt az előny, 3-4.

A fordulás után is az Eger szerzett rendre vezetést, az záróakkord előtt 6-5-re ment Dabrowski Norbert együttese. Az utolsó negyedben Vapenski majd Csuk révén már háromgólosra hízott a vendégcsapat fórja, és ezt nem is adta ki a “kezéből” a végéig, így értékes győzelmet aratott a csapat.

Ami a további meccseket illet: a felsőházban a Szolnok simán győzött a Fradi ellen. A BVSC négy góllal is jobb volt a Szegednél. A Tisza-partiaknál a négyperces kiállítás és a rossz kezdés megpecsételte az együttes sorsát. A miskolc az utolsó negyedben fordította meg a Vasas elleni meccset és ért közelebb a Fradihoz.

Az alsóházban nyert a Tatabánya, a bányász a Szentest verte egy gólgazdag mérkőzésen. A Honvéd egy góllal volt jobb a Debrecennél, míg az UVSE kilenc góllal simázta le a KSI-t. A forduló zárásaként pedig a Kaposvár némi meglepetésre a Pécs otthonából hozta el a három pontot.

Férfi Ob I., felsőház, 2. forduló: (február 25., szombat):

A-HID OSC Újbuda-ZF-Eger 6-9 (2-2, 1-2, 2-2, 1-3)
Gólszerzők: Bátori 2, Zalánki 1, Salamon 1, Brguljan 1, Nikics 1 ill. Hárai 2, Vapenski 2, Erdélyi 1, Kovács 1, Hosnyánszky 1,M. Csuk 1, Csucskovics 1