Férfi Ob I: a végén csattant a debreceni ostor

debrecen2016112301

A  férfi Ob I rájátszásában az utolsó negyedig a Pécs uralta a Debrecen elleni meccset, ám a záróakkordban parádés etapot produkált a cívisvárosi csapat.
debrecen2016112301Fotó: dvse.hu

Pécsett találkozott a mecsekaljai gárda a Debrecennel, a 11. helyért vívott első meccsen.

A mérkőzésen egymásnak estek a csapatok, öt gól is született az első negyedben, ebből jobban a hazaiak jöttek ki, hiszen 2-2-es állásnál Csacsovszky Erik akciózott egyet az etap utolsó másodperceiben, 3-2. A folytatásban sem adta ki a vezetést a Pécs a kezéből, 5-5 után Macsi Patrik majd Csacsovszky Alex találataival már 7-5-re vezetett a hazai gárda. A kétgólos előny a nagyszünetre azonban egyre olvadt. A fordulás után ismét érkezett Csacsovszky Erik és már 10-7-re módosította az állást. Az utolsó negyedre azonban faragott a különbségen a vendég együttes, Fekete majd Szőke 10-9-re hozta vissza a debreceni reményeket. Az utolsó negyedben is Szőke érkezett majd 5 másodperccel a vége előtt Kállay egy szabaddobásgóllal eldöntötte a meccset.

A debreceni siker azt is jelenti, hogy 1-0-ra vezet a csapat a 11. helyért folytatott küzdelemben. Folytatás szombaton immár a cívisvárosban.

A férfi Ob I rájátszásában:

11. helyért:

PVSK Mecsek- Füszért-DVSE 10-11 (3-2, 4-4, 3-3, 0-2)
Gólszerzők: Csacsovszky Erik 5, Csaba 2, Csacsovszky Alex 1, Macsi 1, Kolozsi 1 ill. Szőke 3, Durik 3, Kállay 2, Süveges 1, Fekete 1, Dienes 1