Férfi Ob I: A Szolnok pazar játékkal verte az Egert

Szolnok2017alekszics

Nem hagyott túl sok kérdést a címvédő az Eger ellen.Szolnok2017alekszics

(Alekszics vezérletével győzött a Szolnok az Eger ellen Fotó: Szolnoki VSC / facebook)

A középszakasz 4. fordulójában az Eger a Szolnokhoz látogatott. Mint ismeretes, a legutóbbi két meccsükön a hevesiek tudtak győzni, ráadásul a BL-ben, így most adva volt a feladat a Szolnoknak.

Ellenállhatatlanul kezdett a címvédő, hiszen Alekszics vezérletével, aki az első negyedben hármat is vágott 6-2-re elhúzott. A második nyolc percben Gocics harcolt ki egy büntetőt, amit Prlainovics értékesített, 7-2. A továbbiakban sem változott semmi, hiszen a Szolnok még jobban elhúzott, így a nagyszünetben 9-3 állt az eredményjelzőn. A fordulás után, már 11-3-ra is vezetett a hazai csapat, mikor elkezdett az Eger kozmetikázni az eredményen, de így is a zárónegyed előtt 12-6 volt leolvasható a tábláról. Az utolsó negyedben csak az eredmény számszerűsége volt a kérdés. Nos, a végén még rátettek egy lapáttal a hazaiak: és Prlainovics, Bátori, Zalánki és Fülüp révén 16-7-re győztek.

A Szolnok amelett, hogy erőt demonstrált, leszakította magáról az Egert.

Az alsóházban némi meglepetésre az újonc Szombathely a Tatabánya vendégeként tudott nyerni, még a Kaposvár otthon verte a listavezető Pécs együttesét.

A férfi Ob I., (középszakasz) 4. fordulójának eredményei illetve programja:

Felsőház:

Szolnoki Dózsa-ZF-Eger 16-7 (6-2, 3-1, 3-3, 4-1)
Gólszerzők: Alekszics 4, Prlainovics 3, Bátori 3, Fülöp 2, Csuk 1, Younger 1, Mezei 1, Zalánki 1 ill. Vlahopulosz 3, Decker Á. 1, Kovács G. 1, Csucskovics 1, Bedő 1

19:00 Racionet Honvéd-DEBRECEN

20:30 FTC PQS Waterpolo-A-HID OSC ÚJBUDA

március 11., vasárnap:

20:00 PannErgy-MVLC-BVSC-Zugló

Alsóház:

Kaposvári VK-PVSK-Mecsek Füszért 11-9 (4-2, 3-2, 1-3, 3-2)
Gólszerzők: Kovács O. 2, Pataki 2, Juhász-Szelei 2, Lukács Á. 1, Dobos 1, Varga Zs. 1, Vindisch 1, Sántavy 1 ill. Rakonjac 3, Csacsovszky A. 2, Horváth 1, Csaba 1, Csacsovszky E. 1, Opacak 1

Tatabánya-AVUS 7-9 (2-1, 0-2, 2-4, 3-2)
Gólszerzők: Kolarik 2, Katonás 1, Francsics 1, Hoppál 1, Kalanovics 1, Szentesi 1 ill. Garancsy 4, Kurucz 2, Ekler 2, Takács 1

18:00 VasasPlaket-Metalcom Szentes

18:30 ContiTech Szeged-UVSE