Férfi Ob I – A Honvéd játszhat a 9. helyért

HonvedKSI20170318

Idegenben tudott nyerni Vad Lajos együttese a Debrecen ellen a rájátszásban, így a kilencedik helyért mehet.

Tíz nap után ismét találkozott egymással a Honvéd és a Debrecen. A rájátszás első meccsén emlékezetes meccsen, 7-2-ről jött vissza a cívisvárosi alakulat és végül nyerte meg a találkozót.

Nos, így 4-4-ről folytatódott a párharc. A mai mérkőzést jobban kezdte a hazai gárda, Süveges révén 1-0-ra vezetett is, de ezek után előbb egyenlített, majd átvette az irányítást a Honvéd. Az első negyed végén 4-3 állt az eredményjelzőn a vendégeknek. A második nyolc percben egy-egy előnyös gólt láthatott a nagyérdemű, így továbbra is maradt a közte egy, 4-5. A fordulás után már kétgólosra hízott a vendégek előnye, ami a negyedik negyedre háromra kúszott, 7-10. Ezek után elkezdett kapaszkodni a Debrecen, Süveges és Szőke révén 9-10 volt az állás. Kalanovics azonban 9-11-re módosította az eredményt. A végeredményt Somlai állította be, akinek akciógóljával kialakult a 11-10-es vendég győzelem.

A siker azt is jelenti, hogy a Honvéd játszhat a Kaposvárral a 9. helyért, míg a Debrecen a Péccsel meccselhet a 11. pozícióért.

Férfi Ob I., rájátszás 9-12. helyért:

Debreceni VSE – RacioNet Honvéd 10-11 (3-4, 1-1, 2-3, 4-3) ( a párharc végereménye: 4-7)
Gólszerzők: Szőke 2, Süveges 2, Tóth 2, Somlai 2, Kuncz 1, Fekete 1 ill. Kalanovics 4, Szivós 3, Gyárfás 2, Simon A. 1, Fejős 1