Felkerült az i-re a pont

Jó játékkal, magabiztosan, 29-25-re győzte le a magyar junior-férfiválogatott a cseheket a maria enzersdorfi kézilabda-világbajnoki selejtezőn, így eldőlt, hogy Gyurka János tanítványai vehetnek részt a nyári, algériai vb-n!

reb  Valódi ki-ki mérkőzés várt a magyarokra vasárnap délelőtt Maria Enzersdorfban, ahol az U21-es kézilabda-világbajnoki selejtezők 6-os csoportjának küzdelmeit rendezték meg.

Mint ismert, pénteken a Gyurka János irányított junior férfi kézilabda-válogatott küzdelmes meccsen 28-27-re verte a házigazda Ausztriát. A szombati, Montenegró elleni mérkőzés elmaradt: az ellenfél a viszontagságos időjárás miatt nem érkezett meg, így kizárták. Szombaton az osztrákokat a csehek is felülmúlták (30-26), így a két győztes, a magyar és a cseh alakulat vasárnapi csatájára maradt a döntés, hogy ki vehet részt a nyári, algériai vb-n.

me_csapat01_csehp

Irány a világbajnokság!  •  Fotó: MKSZ/Cseh Péter

Daniel Kývala és Schmid Péter gólváltásával indult a mérkőzés, majd újra Kývala, aztán Győri Mátyás talált be. A 4. percben utoljára állt döntetlenre a két csapat, attól fogva végig a magyar együttes vezetett. A 20. percben Füzi Dániel találata nyomán 9-4-es előny alakult ki, igaz, a félidei szünetre 12-9-re olvadt a fór. Az összecsapás nagy részében remekül sikerült semlegesíteni az osztrákok ellen tíz gólig jutó Stanislav Kašpáreket, cserébe Kývala szórta meg magát.

A pénteki meccsel ellentétben Szita Zoltánék most jól kezdték a második felvonást, öt perc alatt máris 15-10-et mutatott az eredményjelző.

A hat gólig jutó Győri Mátyás mellett többen is remek egyéni produkcióval rukkoltak elő. Beállóból különösen veszélyes volt a társaság Füzi Dániel és Nemes Richárd egyaránt ötször vette be a cseh kaput, Pásztor Imre pedig hetest is védett. Talán az osztrákok elleni mérkőzés túl sokat kivett a riválisból, s persze a magyarok is jól felkészültek, mindenesetre a második félidő második felére eldőlt a mérkőzés.

A végeredmény 29-25 lett, így a srácok és a stáb még az osztrákok elleni siker után látott körtáncnál is nagyobb mulatságba fogott, hiszen a sikernek köszönhetően utazhat a nyári, algériai világbajnokságra.

„Törekedtünk arra, hogy végig irányítsunk, és érvényesült a fegyelmezett játékunk – értékelt Gyurka János szövetségi edző, akit kevéssel a hazaindulás előtt értünk utol. – Magas, két méter feletti játékosunk ellen léptünk pályára, az volt a taktikánk, hogy sokat mozgassuk, így fárasszuk őket. A védekezésben elszántak voltak a srácok, tartották magukat ahhoz, amit megbeszéltünk, időben felvették, faultolták a cseh átlövőket. Az elején talán kissé megilletődöttek voltunk, de aztán belelendültünk, végig vezettünk. A remek védekezés és a jó támadójáték mellett kiemelném a kapusteljesítményt, hiszen az első félidőben Rózsavölgyi Gergő ötven százalékkal fogta a labdákat, a második harminc percben pedig Pásztor Imrével negyven százalékot védett. A hajrában, a győzelem tudatában kicsit kiengedtünk, ám így nagyon édes a siker. A világbajnoki részvétel sikere nemcsak a válogatotté, a srácoké, hanem a klubedzőké is, hiszen a alapos képzettség a mostani mérkőzésen is megmutatkozott. Van még mit dolgoznunk, fejlődnünk, de most már a vébére készülve léphetünk előre.” is.

Korábbi anyagaink: a vb-selejtező előzetese, Magyarország–Ausztria, Gyurka János értékelése

JUNIOR FÉRFIKÉZILABDA-VILÁGBAJNOKI SELEJTEZŐ, MARIA ENZERSDORF (AUSZTRIA)
Magyarország–Csehország 29-25 (12-9)
Vezette: Braseth, Sundet (norvégok)
Magyarország: Rózsvölgyi, Pásztor (kapusok), Déber 3, Füzi 4, Gábor 2, Győri 6, Kecskeméti, Kerkovits, Kovács B. 1, Kovács M., Mikita 1, Nemes 5, Schmid 5, Szilágyi 2, Szita, Török. Szövetségi edző: Gyurka János
CSEHORSZÁG: Bičiště 1, Chmelík 1, Dolejši 1, Franc 1, Herajt, Hrdlička, Kašpárek 6, Kučera, Kývala 8, Patzel 4, Pšenica, Režnický, Šafránek 3, Sterba, Zeman, Zourek. Edző: Alois Mráz
Kiállítások: 10, ill. 2 perc
Hétméteresek: 3/3, ill. 2/0