Felcsút Kupa – 2007 április 22. Felcsút Sportcsarnok

Img_3788_160.JPGAz 1-es főút melletti csendes településen, Felcsúton rendezte meg a Magyar Kempo Szövetség az 5. Felcsút Open Nemzetközi Versenyt.

Az eseményre 3 ország 30 klubjának 279 versenyzője jelentkezett. Mivel 10 féle stílusban lehetett indulni a kupán, sok versenyző több stílusban is nevezett. A benevezett versenyek száma így 514 lett.
Már kora délelőtt megkezdődtek a versenyszámok, és mivel a mérlegelés is reggel volt, ezért azok a versenyzők, akik csak este kerültek sorra, szintén reggeltől a helyszínen tartózkodtak. A sportcsarnok megtelt a küzdőkkel, csapataikkal, hozzátartozókkal és érdeklődőkkel. Szerencsére szép napos idő volt, ezért akik várták, hogy sorra kerüljenek, a szabadban napozhattak, pihenhettek, felkészülhettek. Feszített tempóban haladt a verseny, a résztvevők nagy száma miatt várható volt, hogy késő estig tart majd a program. Külön elismerés illeti az asztalnál és a tatamiknál résztvevő bírókat és segítőket, hiszen ők reggeltől estig helytálltak, csakúgy, mint Felcsút polgármestere, aki fáradhatatlanul adta át az okleveleket és érmeket a helyezetteknek.
Mi a Pitbull csapatával együtt telepedtünk le az egyik sarokban, hiszen Sándor György és versenyzői már sok olyan helyszinen megfordultak, ahol mi is ott jártunk, és mint minden esetben, ide is ütni-rúgni-győzni jöttek.

Img_3919_160.JPGNéhány mondat a versenyszámokról és a szabályokról:

Kata: A stílusnak megfelelő formagyakorlat. A külső összhatás kerül pontozásra.
Fegyveres kata: Bármilyen keleti fegyverrel, vagy eszközzel, ami fegyverként használható (pl. esernyő, táska, stb.). A külső összhatás kerül pontozásra.
Önvédelem: Életszerűséget tükröző 6 támadás, legfeljebb 1,5 perc.
Küzdelemek:
Chikara Kurabe
Gyermek:     3×1 perc
1. menet ütés, rúgás  Tilos: dobni, birkózni
2. menet csak dobás   Tilos: ütni, rúgni, birkózni
3. menet csak földharc.  Tilos: ütni, rúgni, felállni.

Junior :    3×2 perc Chikara Kurabe "C"
Felnőtt:   3×2 perc Chikara Kurabe "B"

Img_1158_160.JPGA két szabályrendszer közötti különbség az ütő-rúgó technikák erejében van. A "C" kategóriánál csak félerejű támadások, míg a "B" kategóriánál a láb és test KO engedélyezett.
Első menet ütés, rúgás; támadható felületek a láb, test, fej.
Második menet dobás; fogásból támadható felületek ütéssel, rúgással a láb és a test.
Harmadik menet földharc; támadható felületek ütéssel, rúgással a láb és a test.
Tilos: Az első menetben a könyöktechnika, térdrúgás fejre, dobás, feszítés. KO
erejű technika fejre.
A második menetben a fejet támadni ütéssel, rúgással, és a földtechnikák.
A harmadik menetben a fejet támadni ütéssel, rúgással, felállni.

Kötelező védőfelszerelés: 10 oz. kesztyű, szuszpenzor, fogvédő.
Gyermek, junior kategóriáknál a fej / rácsos fejvédő esetén a fogvédő nem kötelező /, és a lábfejvédő

Light contact : Kick-box küzdelem combrúgással.
Menetidő: 1×2 perc, döntő 2×2 perc
Tilos: A könyöktechnika, térdrúgás, dobás (kivéve lábsöprés).
Img_3808_160.JPGKötelező védőfelszerelés:10oz. kesztyű, szuszpenzor, fogvédő és a láb- fejvédő. Gyermek, kategóriáknál a fejvédő. / rácsos fejvédő esetén a fogvédő nem kötelező /

Full contact "B":  Teljes erejű küzdelem. 2x2perc.
Tilos: A könyöktechnika és a térdrúgás fejre, a 10 másodpercen túli földharc, földön fekvésből visszatámadni, földön fekvőt támadni ütéssel, rúgással.
Kötelező védőfelszerelés:10oz. kesztyű, szuszpenzor, fogvédő.

Knockdown "B":   Teljes erejű küzdelem. 3 perc.
Tilos: A fejet ütéssel és frontális rúgással támadni, a 30 másodpercen túli földharc, Állásból 10 mp.- túli fogás.
A test támadása könyök technikával fogás közben.
Földön fekvésből visszatámadni, földön fekvőt támadni ütéssel, rúgással.
Kötelező védőfelszerelés: szuszpenzor, fogvédő, sípcsont és teljes lábfejvédő. Lányoknál keménybetétes mellvédő

Img_0080_160.JPGÖsszességében a versenyről elmondhatjuk, hogy mindhárom nemzet sportolói keményen helytálltak, a versenyek pörgősek voltak, a nézők lelkesek és türelmesek. Tanulság lehet a jövőre nézve, hiszen pici negatívum volt a versenyzők és kíséretük számára, hogy a településen nem találtak bevásárlási lehetőséget. Ezért aki nem tudta megoldani a saját ellátását a helyszínen, örömmel vette volna egy melegkonyha működését, netalán egy bográcsos ebéd elfogyasztását, akár térítés ellenében is, vagy beleépítve a nevezési díjba.
Sok résztvevőt viszontláthatunk május 17-18-19-én Budapesten, az IKF Világbajnokságon, ahol újra szurkolhatunk nekik.

A képgaléria betöltése eltarthat egy ideig, a képek nagy mennyisége, esetleg lassú internetsebesség miatt.
Amennyiben további képekre is szüksége van, jelezze szerkesztőségünk e-mail címén, vagy telefonon, és díjmentesen átadjuk adathordozón.