Fantasztikus eredményözön az egész utánpótlás válogatottól

Szombat este a fiatal lovas csapatunk nagyszerű második helyezése után tovább tudták lovasaink a sikereket fokozni. A gyermek válogatottunk még vasárnap a Nemzetek Díjában, a nagyon erős kilenc csapatból álló mezőnyben az értékes negyedik helyen végzett. A magyar válogatott legjobbja, Törő Csongor Chacco Boyjal, hibátlanul és négy hibaponttal lovagolt.

markus-saurugg-diadalai-babolnan-7

Fotó: Hajdu Krisztina lovasfoto.hu

Csapatunk mindhárom további tagja hozzátett a végeredményhez, Zólyomi Emma Viadorral (6-4), Budai Liza Lenardo H-val(4-4), Kiss Lizanna Elianával(0-15). A 13-14 éves gyerekek akik még igazán, nem is rendelkezhetnek rutinnal és tapasztalattal a nemzetközi porondon, a hétfői, 130 cm-es nagydíjban is érett lovaglásokat mutatva bizonyították, hogy van helyük a mezőnyben. Az ötvenhét indulóból a győzelmet, a holland Ter Haar Sanne Aldhersszel szerezte meg, míg második helyen Törő Csongor végzett, ezúttal Chacco nyergében. A versenyszámban két magyar lovas zárt még a helyezettek között, a tizenhárom éves Tóth Balázs Arianával és az alappályán egy hibaponttal lovagló, Budai Liza és Leonardo H.

33097377 1899009646827927 8703305248824885248 n

A legnépesebb mezőny az ifjúságiaknál állt össze az igen nehézre épített 140 cm-es CSIO nagydíjban. A hat fős összevetésben három lovas maradt hibátlan. A hatvankilenc indulóból, a győztes az angol Fernyhough Joe Calcourt Quicktimmal, míg a tavalyi lamprechtshauseni ifjúsági CSIO nagydíj második helyezését megismételve, Szuhai Péter került az ezüstérmes pozícióba, ezúttal egy másik szürkével East Winddel. Az ifjúsági nagydíjban helyezettek között zárt még az alappályán egy hibapontos eredményével, a még csak 15 éves Janik Anna a pej, Back Home nyergében.

ob33

Szívmelengető érzést hozott a vasárnap este a lamprechstahuseni arénában, hiszen teljes magyar sikerrel záródott az U25-ös korosztály , 145 cm-es összevetéses nagydíja, ami egyben kvalifikációs versenye is volt a több mint egy évtizede létező, Europen Youngster Cup versenysorozatnak. A versenyszám nehézségét mutatja, hogy a tíz nemzet, negyvenegy lovasából mindösszesen négyen tudtak hibapont nélkül célba érni. Az összevetés azonban minden képzeletet felülmúlt, hiszen az első három helyen csak magyar lovas végzett. A győzelmet Hollé Sára Dzsangóval szerezte meg, aki ezzel kvalifikációs helyet nyert a decemberi salzburgi világkupán megrendezésre kerülő döntőre.

32983277 1899794636749428 6655579371690000384 n

A 20 éves, hévízi lovasnő, mindösszesen tizennyolc századmásodperccel előzte meg, a Lamprechsthausenben mindig eredményes, Vándor Zsófiát és Quintuszt. Harmadik lett az izomszakadással lovagló, ifj. Lázár Zoltán, hűséges kancájával, Lacrima Di Feliciával. A versenyszám eredményéhez hozzá tartozik, hogy két négy hibapontos lovasunk, hatodik és hetedik helyen végzett Szuhai Péter Turbo Breakerrel és Mráz Tamás Spartacusszal.

33100552 10156222287340185 418292766242504704 n

A CSIO zárásaként rendezett fiatal lovas nagydíjban sem maradt el a magyar helyezés, az utolsó ugrásnál beszedett, négy hibaponttal Enjoy nyergében Markó Rebeka a tizedik helyen zárt.

30581918 1693376347394247 8912487728613532455 n

Ifj. Kövy András utánpótlás szövetségi kapitány válogatottja a Pünkösdi Ünnepekkor kiváló eredményekkel örvendeztette meg a díjugrató sportunkat.A verseny eredményekből most láthattuk, hogy ismét van egy generáció, amely a korábbi évek szép sikereit eléri, sőt most felül is múlta.