Ezüst az újoncnak

A Vasas 16 éves paralimpiai újonca, Pap Bianka (S10) szerezte meg a magyarok második érmét a riói játékokon. A 100 m háton induló sportoló az idei Eb győzteseként jó esélyekkel startolt, második idővel került a fináléba, amely után az ezüstérmet akasztották a nyakába.

MTI/reb A 14 esztendős Konkoly Zsófia pénteki, 400 m gyorson elért nagyszerű eredménye, hatodik helye után újabb magyar tinédzser villantott a riói paralimpián. Pap Bianka, a Vasas 16 éves, paralimpiai újonc versenyzője az idén már megnyerte a 100 m hátat a madeirai Európa-bajnokságon, és miután a délelőtti előfutamokból a második legjobb időeredménnyel került be az esti döntőbe, mindenképpen esélyesnek számított a dobogóra.

pap_bianka_koszticsak_szilard02

Pap Bianka ezüstérmet 100 m háton (S10)  •  Fotó: MTI/Koszticsák Szilárd

A rajtja nem sikerült túl jól, ezzel együtt a féltávkor a harmadik helyen fordult az új-zélandi Sophie Pascoe és a brit Alice Tai mögött. A második 50 méteren aztán csapásról csapásra megközelítette brit riválisát, aki a végére el is fáradt, így simán Papé lett a második hely. A győzelmet magabiztosan szerezte meg Pascoe.

„A edzőmmel ezt a taktikát beszéltük meg, hogy a második ötvenen erősítek bele. Bejött. Nagyon boldog vagyok, hogy első paralimpiámról máris éremmel térhetek haza. Még van jó néhány számom, de már biztos, hogy boldogan utazom haza” – mondta a magyar sportoló.

Pap Bianka – aki nagyjából hétévesen kezdett el úszni: eltörte a lábát, s orvosi tanácsra szállt a vízbe, ahol kiderült, van értelme komolyabban foglalkoznia a sportággal – a magyar küldöttség második érmét nyerte Rióban. Korábban az erőemelő Tunkel Nándor harmadik lett.