Európa Liga: hátrányba került a Videoton FC

Az Európa Liga 3. selejtezőkörében a dán Midtjylland került a Videoton FC útjába, a párharc első mérkőzését a skandinávok 1-0-ra megnyerték.

Akárcsak a sorozat első és második fordulójában, a Vidi ezúttal is hazai pályán kezdte a párharcot, vagyis a felcsúti Pancho Arénában fogadta ellenfelét. A fehérváriak nehéz mérkőzésre számítottak, és ez a jóslatuk bevált, a dánok jól védekeztek, míg támadásban fizikális fölényüket próbálták kihasználni.

A Vidinek egy pillanatra sem volt szabad feladnia a szervezett játékot, miközben támadásban egy-egy váratlan megoldással próbálta megbontani ellenfele védekezését. Az első percekben Géresi Krisztián előtt adódott egy lehetőség, de nem tudta ellőni a kapus mellett a labdát, majd hosszú ideig nem tudott komolyabb helyzeteket kidolgozni Henning Berg együttese. A dánok sem voltak igazán veszélyesek, az első kidolgozott akciójukat a félidő hajrájában jegyezhettük fel.

A második félidőre egy veszélyesebben játszó Vidi jött ki, két perc elteltével Bódi Ádám 30 méteres szabadrúgását követően Dahlin kapusról kipattant a labda, majd Stopira ismétlését is sikerült védenie. Nem sokkal később Feczesin előtt adódott kétszer is nagy lehetőség, de a csereként beállt támadó mindkét alkalommal rossz megoldást választott. A Midtjyllandnak elég volt egy lehetőség is a gólhoz, egy lefejelt labdát Filip Novák vett át Lang Ádám mellett, majd 11 méterről a jobb alsó sarokba helyezett (0-1). A Vidi nem tudta gólra váltani a helyzeteit, a 67. percben Loic Nego hibázott ziccerben, majd a játékrész második felében már a lehetőségek is elmaradtak, a dánok okosan tartották az eredményt, amely a lefújásig nem változott, a fehérváriak hátrányban utaznak a dániai visszavágóra.

Videoton FC – Midtjylland 0-1 (0-0)
G.: Novák az 55. percben