Európa Kupa: siker a spanyolok ellen is

Hódmezõvásárhely, 2018. január 16.
MTI Fotó: Ujvári Sándor

Egy góllal legyőzte a magyar csapat a spanyolokat az Európa Kupa szombati játéknapján.

Hódmezõvásárhely, 2018. január 16. Bátori Bence (b) és a spanyol Miguel Del Toro (j) a férfi vízilabda világliga európai selejtezõjében, a Magyarország - Spanyolország mérkõzésen Hódmezõvásárhelyen, a Gyarmati Dezsõ Sportuszodában 2018. január 16-án. MTI Fotó: Ujvári Sándor

(MTI Fotó: Ujvári Sándor)

A délelőtti meglepetések után, este már a spanyolok ellen mi ugrottunk vízbe.

Az első negyedben Cabanas kezdte meg a gólgyártást. Ezek után is a spanyolok diktálták a tempót. A hajrában már 1-3 is volt Espanyol góljával, de Bátori találata a legjobbkor jött, néhány másodperccel a vége előtt, 2-3. A második nyolc percben utólértük a spanyolokat, sőt át is vettük a vezetést Vámos duplájával, 4-3. Mallarach találata azonban a 4-4-es nagyszünetbeli eredményt jelentette.

A fordulás után beindultunk Vámos duplázott, majd Kovács is eredményes volt, Zalánki pedig megúszásból remekelt. A spanyoloknak előnyből sem ment, így 8-4 volt az állás. A záróakkordban közelebb jöttek a spanyolok, kettőt is lőttek. Sőt, 8-7-re is feljöttek és támadhattak a döntetlenért is, végül maradt a közte egy.