Európa Kupa: Parádé az elején és a végén – Győzelem a nyitányon

benu magyar-ausztralnoi07

Az első és az utolsó negyedben női válogatottunk lehengerlő volt, így Olaszország ellen győzelemmel kezdtük az Európa Kupát.

Női válogatottunk Voloszba utazott, ahol az Európa kupa csoportmeccseinek nyitányán az olasz válogatottal mérkőzött.

Bíró Attila a világligához képest öt helyen frissített csapatán. A mai mérkőzés első negyedén ez nem látszott, hiszen 1-1 után, Vályi, Rybanska majd Gurisatti góljára, csak Palmieri tudott válaszolni, így két góllal mi vezettünk az első negyed után. A második nyolc percben feljött a talján csapat egy gólra, de egyenlítenie nem sikerült.

A fordulás után, Aiello majd Bianconi találataival átvették az olaszok a vezetést, ezek után a ők diktálták a tempót, és 6-8-ról várhattuk az utolsó felvonást. A záróakkordban egészen káprázatos volt a csapat. Leimeter duplázott, Vályi, Gurisatti és Tóth Csabai góljaira pedig csak egy érkezett a túloldalon, így 11-9-re megfordítottuk a meccset és értékes pontokkal gazdagodtunk.

Holnap 10-től jöhet Németország.

Mint ismeretes, a csoportgyőztes automatikusan bejut az elődöntőbe – amit Pontevedrában rendeznek március 23. és 25. között – a csoportok második és harmadik helyzettjei pedig keresztbejátszanak az elődöntőért.

Európa Kupa selejtező (első nap, Volosz):

Olaszország –Magyarország 9-11 (2-4, 2-1, 4-1, 1-5)
magyar gólszerzők: Vályi V. 2, Leimeter 2, Gurisatti 2, Tóth-Csabai 2, Rybanska 1, Horváth 1, Gyöngyössy 1