Európa Kupa: nem bírt női válogatottunk a görögökkel

noi valogatott01

Fiatal csapatunk nem tudta tartani a lépés Görögországgal az Európa Kupa második napján.

Női válogatottunk nyitotta és ők is zárták ezt a napot. Délelőtt a németeket vertük nagy fölénnyel, este pedig az Európa Kupa selejtezőjének házigazdáját, a görgök ellen ugrottunk vízbe.

Nos, az első negyedben öt gól is született, Leimeter duplájára a jól imert Avramidu és Tszukala tudott válaszolni, így 3-2-re vezettek a hellének. A második negyedben egy gól esett Plevritu növelte a görög fórt, 4-2.

A harmadik negyedben feljöttünk egyre Gurisatti volt eredményes, de erre jött két válasz gól, így már 6-3 volt az eredmény. A záróakkorban nem sikerült zárkóznunk, maradt a közte három.

Holnap szünnapos a válogatott, vasárnap Izrael ellen zárjuk a selejtezőt.

Európa Kupa selejtező (második nap, délután Volosz):

Görögország – Magyarország 8–5 (3–2, 1–0, 2–1, 2–2)
Görögország: C. Diamantopoulou – Tsoukala 2, V. Diamantopoulou, Eleftheriadou, M. Plevritou, Avramidou 2, Asimaki 2, Patra, Chydirioti, Kalargyrou, E. Plevritou 2, Xenaki. Szövetségi kapitány: Georgios Morfesis

Magyarország: Kasó – Farkas T., Máté, Gurisatti 3, Horváth B., Kövesdi, Parkes, Leimeter 2, Rybanksa, Gyöngyössy, Csabai, Vályi V. Szövetségi kapitány: Bíró Attila