Európa Kupa: a félidő után nem volt kérdés – a románok is kipipálva

Budapest, 2017. július 8.
MTI Fotó: Czagány Balázs

Az elején belealudt a csapat a meccsbe, de a nagyszünet után hengerelt a válogatottunk a kecskeméti Európa Kupán.

Budapest, 2017. július 8. Mezei Tamás (b) és a német Maurice Jüngling a BENU Kupa férfi felkészülési vízilabdatorna Magyarország - Németország mérkõzésén a budapesti Laky Károly Uszodában 2017. július 8-án. MTI Fotó: Czagány Balázs

MTI Fotó: Czagány Balázs archív

Az Európa Kupa második napján Románia ellen ugrott vízbe a magyar csapat. Az első napnál, amikor 16-5-re győztünk Grúzia ellen nehezebb találkozóra lehetett számítani. A románok az első a nyitányon a franciákat verte.

A mai napona Bedő Krisztián és Bátori Bence kapott pihenőt. A mérkőzésen hamar hátrányba kerültünk, nem telt el fél perc és Negrean megúszásból volt eredményes, majd Radu is beindult és duplázott is, így 0-3-ra a románok vezettek. Az etap végére kettőre olvadt ellenfelünk előnye, ami már volt egy is, végül 4-2-vel végződött az első negyed. A folytatásban Vámos is villant és Erdélyi is betalált, így már 4-4 volt az állás. A hajrában nem lőttünk gólt, ellentétben a románokkal, Fluea volt eredményes, így 4-5 állt a nagyszünetben a táblán.

A fordulás után, Radu centerből volt eredményes, 4-6. Ezek után Erdélyi vezetésével, a negyed végére átvette a vezetést a magyar válogatott, 7-6. A záróakkordban Vámos és Manhercz tett rá még egy lapáttal és Nagy Viktor is egyre jobban védett, így 9-6-ra vezetett a csapat a hajrá előtt, a különbség végül közte három lett.