Euroliga: negyedik helyen végzett az UVSE

uvsenoi201701

A rendes játékidő nem hozott döntést a legrangosabb európai kupaporond bronzmeccsét, az ezek után következő ötösöket pedig az Orizzonte bírta jobban.

Fotó: UVSE / facebook archív

A tegnapi Sabadell elleni vereség után, a harmadik hely volt a tét az UVSE-nek, mely csapat az olasz Orizzonte Catania ellen szállt vízre.

Rosszul kezdődött a mérkőzés, hiszen az első negyedben 3-0-ra elhúzott az olasz csapat. Bianconi, Garibotti majd Marletta volt eredményes. A második nyolc percben azonban fordult a találkozó. Csabai gólja kezdte, majd az ő találata zárta az etapot, közte egy Sevenich bomba, így 3-3-mal fordulhattunk.

A harmadik nyolc percben Keszthelyi révén még vezettünk, de erre érkezett két olasz gól, Palmieri még akcióból Aiello azonban fórból talált be, 4-5. A záróakkordban Sevenich egyenlített majd Szücs révén megforítottuk a meccset, azonban a hajrában fél perccel a vége előtt 6-6-ra módosult az állás, így jöhettek az ötösök.

A ráadást mi bírtuk jobban egy ideig, Aiello labdáját fogta Gangl így már vezettünk is, de Johnson is a legjobbkor hárított, így 10-10-ről mehettek tovább a csapatok. Ezek után Szücs hibázott még Garibotti eldöntötte a bronzérem sorsát, így az UVSE a negyedik helyen végzett.

Női Euroliga, négyes döntő (helyszín: Kirishi)
A 3. helyért:
UVSE–Orizzonte Catania (olasz) 6–6 (0–3, 3–0, 1–2, 2–1 – ötméteresekkel: 4–5)
Gólszerzők: Csabai 2, Sevenich 2, Szücs G. 1, Keszthelyi 1 ill. Garibotti 2, Aiello 1, Palmieri 1, Marletta 1, Bianconi 1