Euro Kupa: Mindkét magyar csapat ott van az elődöntőben

vargadenesftc01

A Miskolc bár kikapott, de továbbjutott, a Fradi kettős sikerrel van ott a másodkiszámú európai kupaporond legjobb négy csapata között.

miskolc2017101401

Fotó: Miskolci VLC / facebook, archív

Mindkét magyar csapatunk előnyből kezdhette a visszavágót az Euro Kupában.

A Miskolc az első meccsen 12-8-ra győzött hazai pályán a Volgográd ellen, így négygólos előnnyel utazhatott Oroszországba. Nos, a visszavágón, egészen az utolsó negyedig tartotta magát a magyar csapat, mikor8-7-es állásnál a záró perceket jobban bírta a hazai együttes, hiszen Agarkov duplájával 10-7-re győzött végül. A vereség ellenére Sike józsef csapata egy gólt megőrzött az előnyéből, így 19-18-as összesítéssel jutott tovább az Euro Kupa elődöntőjébe.

A Fradi címvédőhöz méltóan jutott tovább, hiszen itthon is legyőzte a Kazanyt. Varga Zsolt csapata 4-3-as első negyed után, szinte végig növelte a különbéget és végül 12-9-re győzött. A siker azt is jelenti, hogy a zöld-fehérek is ott vannak a legjobb négy között.

Euro Kupa, negyeddöntő, visszavágók:

Spartak Volgográd – Miskolc 10-7 (2-2, 4-3, 2-2, 2-0) Továbbjutott a Miskolc, 19-18-as összesítéssel
Gólszerzők: Yurchik 3, Agarkov 3, Shaikhutdinov 1, Khalthurin 1, Ashaev 1, melentev 1 ill. Misics 2, Vadovics 2, Bowen 2, Halek 1

FTC-PQS Waterpolo – Sintez Kazany 12-9 (4-3, 2-0, 3-2, 3-4) Továbjutott az FTC, 28-17-es összesítéssel
Gólszerzők: Madaras 4, Varga Dénes 2, Jaksics 2, Sziárny 2, Sedlmayer 1, Jansik Sz. 1 ill. Klikovac 2, Zinnatulin 2, Ryzhov-Alenichev 2, Giniyatov 1, Stepanyk 1, Fatahutdinov 1