Euro Kupa: A Miskolc is nagy lépést tett az elődöntő felé

miskolc2017101401

A Fradihoz hasonlóan, a Miskolc is győzött a másodikszámú európai kupaporond negyeddöntőjének odavágóján.

Fotó. Miskolc VLC / facebook

A Miskolc immár az elődöntőért ugrott vízbe az Euro Kupában, az ellenfele pedig a Volgográd volt.

Nos, a mérkőzést szenzációsan kezdte a Miskolc. Misics, Berta, Kuzmenko és Bowen is eredményes tudott lenni, még a másik oldalon nem érkezett találat. A második nyolc percben tudta növelni a magyar csapat előnyét, már Bowen találatával 7-1 is volt, mikor Agarkov beállította a nagyszünetbeli 7-2-es eredményt. A harmadik nyolc percben közelebb tudott jönni a vendég gárda, de csak eggyel, így az utolsó negyed előtt, 9-5 volt az állás. A záróakkordban 3-3-ra végeztek a csapatok, így maradt a közte négy, 12-8.

A győzelemmel a Miskolc nagy lépést tett az elődöntőbe jutás felé.

Euro Kupa, negyeddöntő, első mérkőzés:

Miskolc – Szpartak Volgográd 12-8 (4-0, 3-2, 2-3, 3-3)
Gólszerzők: Bowen 5, Misics 3, Kuzmenko 1, Döry 1, Berta 1, Nagy 1 ill. Khalturin 5, Andryukov 1, Shakhutdinov 1, Agarkov 1